انتقال شبانه لشگر 81 زرهی از ایران به کردستان عراق
به روز شده در      چهارشنبه 5 شهریور 1393     -   Wednesday August 27 2014
12:00

عکس از العربیه
ورلد تریبیون به نقل از منابع کرد عراقی گزارش داد که سپاه پاسداران ایران هزاران نفر نظامی و تجهیزات کامل لشگر 81 زرهی خود را به صورت شبانه، برای جنگ با داعش به شمال عراق اعزام کرده است.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

سایت خبری ورلد تریبیون روز سه شنبه 26 آگوست 2014 خبر از اعزام لشگر 81، ده‌ها تانک و هلی کوپتر ایرانی به شمال عراق داد. 

ورلد تریبیون به نقل از منابع کرد عراقی گزارش داد که سپاه پاسداران ایران هزاران نفر نظامی را برای جنگ با داعش به شمال عراق اعزام کرده است. 

این منابع گفتند واحد های پیاده نظامی سپاه با پشتیبانی هلی کوپتر و تانک و نفربرهای زرهی به منطقه اعزام شده اند. 

یک منبع گفت: "آنها از طریق مرزهای شمالی ایران با عراق در رفت و آمد هستند تا در مورد عدم نفوذ داعش به این مناطق مطمئن شوند." 

این منابع گفتند که نیروهای سپاه را در این عملیات واحدهای ارتش ایران پشتیبانی می کنند. آنها به تجربه لشگر 81 زرهی ایران در مبارزه با شورشیان از جمله مبارزه با کردها در ایران اشاره کردند. 

لشگر 81 زرهی ایران در کنار نیروهای پیشمرگه کرد در شمال جلولا هم دست به عملیات زده است. این منابع گفتند که این لشگر با تجهییزات آمریکایی و روسی خود در منطقه مرزی سرپل زهاب در ایران متمرکز شده است. تانکهای ام60 آمریکایی نیز در عملیات این لشگر دیده شده است. 

یک منبع کرد گفت: " ایرانی ها محتاط هستند و هنوز در جنگ با داعش به کردها نپیوسته اند."

حضور گسترده نظامی ایران در هفته‌های اخیر در مناطق مختلف کردستان به شائبه هایی از مبارزه سازمان یافته با فعالان کرد دامن زده است و مورد اعتراض بسیاری از کردها است.

بیشتر بخوانید.....
--%>
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015