هفتمین جایزه بیتا در دانشگاه استنفورد به ایرج پزشک‌زاد تعلق گرفت
به روز شده در      سه شنبه 20 آبان 1393     -   Tuesday November 11 2014

ایرج پزشک‌زاد خالق‌ شاهکار ادبی «دایی‌جان ناپلئون» به پاس یک عمر تلاش در زمینه ادبیات و طنز برنده جایزه ادبی‌فرهنگی بیتا در برنامه مطالعات ایرانی دانشگاه استنفورد شد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

«جایزه بیتا» عنوان تندیس و جایزه‌ای است که با حمایت و پشتیبانی بیتا دریاباری مدیر و موسس مرکز برابر پارس Pars Equality Center به چهره‌های برجسته فرهنگی و هنری ایران از سوی برنامه مطالعات ایرانی دانشگاه استنفورد اهدا می شود.

برنامه مطالعات ایرانی دانشگاه استنفورد که زیر نظر دکتر عباس میلانی اداره می‌شود یکی از مهم‌ترین نهادهای فرهنگی علمی ایرانیان در شمال ایالت کالیفرنیا محسوب می‌گردد که به واسطه تلاش‌های انجام گرفته شده در این دانشگاه از درجه علمی و آکادمیک مقبولی در سطوح گوناگون برخوردار است.

در مراسم اهدای هفتمین جایزه بیتا، علاوه بر ایرج پزشک‌زاد، بیتا دریاباری و عباس میلانی، چهره‌های سرشناس هنری، علمی-دانشگاهی و تنی چند از مدیران رسانه‌های ایرانی حضور داشته اند. 

در این مراسم که با استقبال خوب جامعه ایرانی ساکن شمال کالیفرنیا روبرو شد، ایرج پزشک‌زاد علاوه بر دریافت جایزه نفیس بیتا، به طنز خوانی و تعریف خاطره پرداخت که با استقبال گسترده حضار و خنده‌های توام با صدای کف زدن همراه بود.

جایزه بیتا پیش از این و در دوره‌های گذشته از سوی بیتا دریاباری و برنامه مطالعات ایرانی دانشگاه استنفورد به چهره‌های نامداری چون سیمین بهبهانی، محمدرضا شجریان، بهرام بیضایی و... اهدا شده است.

بیشتر بخوانید.....
--%>
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015