نامه سرگشاده انجمن پژوهشگران ایران به ملی پوشان والیبال
به روز شده در      جمعه 29 خرداد 1394     -   Friday June 19 2015

انجمن پژوهشگران ایران در نامه‌ای سرگشاده که به امضای دکتر حسین لاجرودی رسیده‌است اعضای تیم ملی والیبال ایران را خطاب قرار داده و ایشان را با این سوال مواجه کرده است: «برابری، آزادی و یا مسابقه؟ کدامیک ارجحیت دارد و انتخاب شماست؟»
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
خدمات بیمه صوفی

متن این نامه به شرح زیر است:

قهرمانان ایران، حضور پُر قدرت شما در پهنه والیبال جهان و کسب پیروزی های پی در پی شما و به رغم تمامی مشکلاتی که برایتان وجود دارد افتخارو سرفرازی بسیاری را برای ما هموطنانتان ایجاد کرده است.

بدون تردید تشویق ها و فریادهای بی وقفه هموطنانتان برای شمائی که نام ایران را در صحنه های جهانی مطرح میکنید خود پشتوانه ای با ارزش برای پیروزی های مداوم شماست.

شما آگاه هستید که فدراسیون جهانی والیبال در حال حاضر تنها فدراسیونی است که در این زمینه پیشگام شده و ازحکومت جمهوری اسلامی خواسته است که تبعیض و نابرابری را از میان بردارد و امکان حضور زنان برای تماشای مسابقات را فراهم آورد و در غیر اینصورت با عواقب آن که در مرحله نخست پس گرفتن میزبانی ایران در مسابقات نوجوانان و در پی آمد آن تحریم بازی های جهانی برای والیبال ایران است مواجه شود.

قهرمانان ایران، امروز دیگر شما تنها یک والیبالیست تیم ملی ایران نیستید ،امروزشما نماینده ملتی هستید که بیشتر از 100 سال است برای برابری و آزادی به پا خواسته است و ازشما نیزدر این مرحله حساس طلب حمایت و کمک و یاری دارد .

ما ناآگاه نیستیم که شرایط شما در این موقعیت حساس برای پاسخ گفتن به خواست اجتماعی – حقوقی هموطنانتان با چه مشکلاتی همراه است.

ما ناآگاه نیستیم که هر شکلی از واکنش نشان دادن شما چه پی آمدهای سنگینی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

ما ناآگاه نیستیم که در این مرحله از قهرمانی و بازیهای جهانی که میتواند شما را به پله های قهرمانی جهان سوق دهد چقدر دشوار است که آنرا زیر پا بگذارید و برای دفاع از حقوق قانونی و طبیعی هموطنانتان برخیزید.

ما ناآگاه نیستیم که جایزه یک میلیون دلاری جاذبه های بسیار دارد و میتواند جلوی چشم انسان را بگیرد.

ما ناآگاه نیستیم که برنده شدن شما در مسابقات پیش رو افتخاری برای شما و تمامی ما ایرانیان است ولی قبول کنید که شما امروز می توانید در جایگاه و مقام بالاتر و والاتری بایستید و برای برابری و آزادی نیمی از هموطنانتان و برای حق و حقوق طبیعی و قانونی آنان گام بردارید و نام خود را برای همیشه در تاریخ اجتماعی – سیاسی ایران و در پهنای ورزش جهان به ثبت برسانید .

فراموش نکنید شما امروز ژنرال های میدان جنگی هستید که می توانید به این جنگ نابرابر نقطه پایان بگذارید.

امروزشما میتوانید قهرمانان مردمی باشید که همیشه گرامیتان خواهند داشت و به وجودتان افتخار خواهند کرد و تاریخ نامتان را بعنوان قهرمانان برابری و آزادی به ثبت خواهد رساند.

بر این مهم پای بفشارید که قهرمان برابری و آزادی بودن هزارها برابر ارزش بیشتری ازجایزه و قهرمانی در یک رشته ورزشی دارد.

با هم بایستید و در صورت ممانعت ازحضور زنان به استادیوم مسابقه را معلق و بایکوت کنید.

دکتر حسین لاجوردی

انجمن پژوهشگران ایران

 

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
تبلیع شماره 3
تبلیع شماره 4
تبلیع شماره 5
تبلیع شماره 6
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس‌آنجلس
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در ارواین
دکتر شهریار راد
دکتر کامران یدیدی
خدمات بیمه صوفی
همایون خرسندی
فرزانه حریت
حمید سلیمانیان
تراولور
وستوود ویزن
کیو مارکت
مجیک تل
جواد دهقان
ژرژ اسحاقیان
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015