داعش تصاویری از یک عضو ایرانی‌تبار خود را منتشر کرد
به روز شده در      چهارشنبه 3 تیر 1394     -   Wednesday June 24 2015

گروه دولت اسلامی (داعش) با انتشار تصاویری از یکی از سربازان خود، مدعی شد این فرد که ایرانی‌تبار است مسئولیت حملات سازمان یافته با خودروهای بمبگذاری شده در شهر حسکه را به عهده داشته است.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

این برای نخستین‌بار است که گروه دولت اسلامی از عضویت یک ایرانی‌تبار در سازمان جنگجویان خود به صورت رسمی خبر می‌دهد. اما توضیحی درباره اینکه جنگجویان دیگری نیز با تبار ایرانی در خدمت دارد تا نه ارائه نکرده است.

سرباز یاد شده داعش که با اسم مستعار «ابوقتاده الایرانی» معرفی شده است در گفتگویی با البرکه -شبکه تصویری داعش- در حالی که قرآن به دست دارد با لهجه به زبان عربی سخن گفته و خواهان اجرای احکام الهی در زمین است. او آخرین ماموریت خود را انفجار دو خودروی بمب گذاری شده در شهر حسکه در شمال شرق سوریه معرفی کرده است. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز تایید کرد که دو اتومبیل بمب‌گذاری شده منجر به انفجارهای دوگانه‌ای در یکی از میدان‌های شهر حسکه در نزدیکی یک بیمارستان کودکان شده است ولی از ذکر جزئیات بیشتر خودداری کرد.

برخی کارشناسان انتشار این خبر را مقدمه‌ای برای عضو گیری داعش از جوانان ایرانی خصوصا کسانی که در نزدیکی مرز‌های غربی سکونت دارند قلمداد کرده و سیاست‌های تبعیض آمیز جمهوری اسلامی در خصوص نواحی سنی نشین در مرزهای غربی را دلیلی مهمی برای نارضایتی‌ها در این مناطق قلمداد کرده‌اند.

چندی پیش «مرضیه افخم» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی گفته بود: «تا کنون آماری از پیوستن اتباع ایرانی به داعش منتشر نشده است.» اگرچه احتمال عبور غیر قانونی شهروندان ایرانی از مرزهای گسترده غربی را رد نکرده بود.
همچنین یک عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌ خارجی مجلس ایران نیز در موضعگیری متفاوتی، انتشار برخی اخبار مبنی بر اینکه تعداد زیادی از ایرانیان به داعش پیوسته‌اند را مردود و بازی زشت رسانه‌ای دانسته بود.
گروه دولت اسلامی پیش از این در نقشه‌ای که منتشر کرد بخش‌های وسیعی از شمال آفریقا، خاورمیانه، ایران و مناطقی از افغانستان و پاکستان را بخشی از خاک آنچه «خلافت اسلامی» خوانده است، دانسته و به بخش وسیعی از شمال و شرق ایران لقب «ولایت خوراسان» داده بود.
بیشتر بخوانید.....
--%>
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015