تصاویری از مقامات جمهوری اسلامی روی کارت‌های بازی در امریکا چاپ شد
به روز شده در      یکشنبه 18 مرداد 1394     -   Sunday August 9 2015

کمپانی معروف Bicycle تولید کننده کارت‌های بازی در آمریکا به سفارش یک موسسه طراحی با عنوان تجاری Etsy اقدام به انتشار تصاویری از عالی ترین مقامات سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی - که متهم به نقض حقوق بشر در داخل و خارج از ایران هستند- روی کارت‌های بازی کرده است.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

انتشار تصاویر جنایت کاران روی کارت‌های پاسور سابقه‌ای طولانی در فرهنگ آمریکایی دارد و به دوران استیلای گانگسترها در آمریکای شمالی باز می‌گردد که به دوران شیکاگوی سیاه شهرت دارد. حالا کمپانی Bicycle که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کارت‌های پاسور در جهان است به سفارش شرکت طراحی و دیزاین Etsy که از نام تجاری «امپراتوری پارس» برای معرفی برخی محصولات خود استفاده کرده است، تصویر 52 تن از عالی رتبه ترین مقامات سیاسی، نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی را که به نقض حقوق بشر در داخل ایران و یا ارتکاب به اعمال تروریستی در خارج از ایران متهم هستند، روی کارت‌های باز منتشر کرده است.

در میان 52  مقام ایرانی متهم به نقض حقوق بشر که تصاویر آنها روی کارت‌های بازی منتشر شده است، می‌توان تصاویر علی خامنه‌ای، اکبر هاشمی رفسنجانی، حسن روحانی، محمود احمدی نژاد، تقی مصباح یزدی، عزیز جعفری (فرمانده سپاه)، اکبر ولایتی، احمد وحیدی، سردار نقدی و ... را دید.

طراح کارت‌ها در زیر هر عکس نام، سمت سیاسی و نقش هر فرد را در نقض حقوق بشر ذکر کرده است و در مورد اینکه تصویر چه شخصی را روی چه کارتی با چه شماره و علامتی قرار دهد نیز ذوق به خرج داده است. برای مثال تصویر محمود احمدی نژاد روی کارت ژوکر و تصویر هاشمی رفسنجانی روی آس خشت (نماد ثروت) منتشر شده است.

در سال 2001 و در زمان اوج گیری مخالفت‌ها با استمرار حکومت صدام حسین در عراق نیز که به حمله ارتش ائتلاف جهانی به رهبری آمریکا به آن کشور منجر شد، کارت‌هایی با تصاویر صدام حسین و عالی رتبه‌ترین مقامات دولت او در آمریکا منتشر شده بود.

نمونه این کارت‌ها برای خرید در بازار ایرانیان آمریکا در شرکت کتاب در لس‌آنجلس قابل دسترس علاقمندان است.

بیشتر بخوانید.....
--%>

تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015