بازداشت معلمان ایرانی‌تبار در امارات متحده عربی
به روز شده در      دوشنبه 20 مهر 1394     -   Monday October 12 2015

پلیس امارات ۹ معلم ایرانی‌تبار که برای تدریس در مدارس ایرانی این کشور حضور داشتند را با اعمال خشونت بازداشت کرد، با این حال رئیس یک مرکزدولتی در ایران به عنوان اداره امور بین‌الملل آموزش و پرورش می‌گوید این معلمان به زودی آزاد خواهند شد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
در هفته گذشته دولت امارات متحده عربی ۹ نفر از معلمان ایرانی‌تبار که در ابوظبی اقامات داشته‌اند را به علت وجود مشکلاتی در خصوص روادید بازداشت کرده است. به گفته منابع خبری  پلیس امارات با وضعیت بسیار نامطلوب با اعمال خشونت و استفاده از دستبند این تعداد از معلمان ایرانی را دستگیر کرده است. این در حالی است که سفارت جمهوری اسلامی در ابوظبی از ارائه هر نظری در این زمینه خودداری کرده‌است.
از سوی دیگر مدیر یک مرکز دولتی در ایران موسوم به اداره امور بین الملل آموزش و پرورش در گفتگو با خبرگزاری‌های داخلی ایران، موضوع دستگیری این معلمان را ناشی از سو تفاهم دانسته و در توضیح امر گفته است این افراد اجازه کار و اقامت در دوبی را داشته‌اند در حالی که در مدرسه‌ای در ابوظبی به خدمت گرفته شده بودند. این مقام دولتی در ایران اظهار امیدواری کرده بود معلمان بازداشتی در کمتر از 24 ساعت آزاد شوند که این پیشبینی جامه عمل نپوشیده است.
پلیس ابوظبی در حالی از ارائه جزییات در خصوص بازداشت شدگان و دلایل اقدام سنگین پلیس در خصوص دستگیری این گروه به جراید اماراتی امتناع ورزیده است که برخی روزنامه‌نگاران اماراتی پیش از این، از تلاش‌های جمهوری اسلامی برای استفاده از پوشش دیپلماتیک برای اعزام نیروهای امنیتی خود به امارات گزارش‌هایی منتشر کرده بودند.
هنوز مشخص نیست معلمان بازداشت شده ایرانی در پایتخت امارات متحده عربی با چه اتهاماتی روبرو هستند اما عدم پاسخگویی مقامات سفارت ایران در این کشور و خودداری پلیس ابوظبی از توصیح به روزنامه‌نگاران به ابعاد شایعات موجود در این‌باره دامن زده است.
بیشتر بخوانید.....
--%>
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015