هفت سین عفو بین الملل برای زندانیان عقیدتی و سیاسی در ایران
به روز شده در      جمعه 21 اسفند 1394     -   Friday March 11 2016

عفو بین الملل با راه اندازی کارزاری به نام «کارزار نوروز» کوشیده است تا در آستانه فرا رسیدن سال نوی خورشیدی مردم بیشتری در جهان را با وضعیت زندانیان عقیدتی و سیاسی در ایران آشنا کند. عفو بین الملل از ایرانیان هم خواسته تا تصاویری از زندانیان سیاسی را بر سفره هفت سین خود بگذارند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

در این کمپین که از دیروز به راه افتاده‌است گردانندگان عفوبین الملل با همکاری گروه حقوق بشر در ایران با معرفی هفت زندانی عقیدتی و سیاسی در ایران از ایرانیان خواسته‌است تا نسبت به وضعیت این زندانیان در هرکجای دنیا که هستند، حساسیت به خرج داده و بکوشند تا به آزادی آنها کمک کنند.

عفو بین الملل می‌گوید نوروز باید به فرصتی تبدیل شود تا در پناه آن همه مردم و خصوصا خانواده زندانیان سیاسی بتوانند با هم این عید را جشن بگیرند. این کمپین با اشاره به تجربه سال‌های گذشته خود، خصوصا در مرکز عفو بین الملل تورنتو از مردم خواسته است تا با گذاشتن تصاویری از زندانیان سیاسی بر سفره‌های هفت سین خود اجازه ندهند یاد و اخبار این زندانیان در سایه ایام شلوغ و پر دید بازدید نوروز کمرنگ شده و جامعه نسبت به وضعیت یکایک این افراد بی تفاوت شود.

در تصویری که سازمان عفو بین الملل منتشر کرده است هفت زندانی سیاسی دربند در زندان‌های ایران، خانم‌ها مهوش ثابت، نرگس محمدی،بهاره هدایت و آقایان سعید ملک‌پور، محمدعلی طاهری،مصطفی عزیزی و حسین رفیعی به عنوان کسانی که جامعه باید نسبت به سرنوشت آنها در این زمان احساس مسئولیت کند، معرفی شده‌اند.

مسئولان عفو بین الملل می‌گویند که قصد دارند از نوروز به عنوان عید باستانی ایرانیان برای معرفی هرچه بیشتر وضعیت اسفناک حقوق بشر در امروز ایران بهره ببرند و به معرفی بیش از پیش شرایط فعلی مردم و زندانیان سیاسی ایران به مردم دیگر نقاط جهان بپردازند.

 

 

بیشتر بخوانید.....
--%>
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015