ترور نافرجام یک فعال سیاسی ایرانی در سوئد
به روز شده در      دوشنبه 9 فروردین 1395     -   Monday March 28 2016

عزت الله قریشی سخنگوی جبهه آزادیخواهان مردم ایران، به همراه اعضای خانواده‌اش در شهر مالمو در سوئد ترور شد. منابع خبری این گروه فعال سیاسی می‌گویند این سوء قصد نافرجام بوده و سخنگویشان از آن جان سالم به در برده است.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

به گزارش پلیس سوئد این حادثه در شهر مالمو صورت گرفته و افراد ناشناس با صلاح کمری به سوی آقای قریشی و همراهانش شلیک کرده‌اند. پلیس از اظهار نظر در خصوص تروریستی بودن این حادثه امتناع کرده و گفته تا تکمیل تحقیقات خود نمی‌توانداین اقدام را یک ترور سیاسی، تسویه حساب شخصی و یا عملی نژاد پرستانه تلقی کند.

جبهه آزادیخواهان مردم ایران که در لندن مستقر است یک نهاد مستقل مدنی است که با شعار انتخابات ازاد برای تعیین حق سرنوشت مردم ایران فعالیت می‌کند. این گروه پیش از این عزت الله قریشی را به عنوان سخنگوی خود برگزیده بود.

نزدیکان آقای قریشی می‌گویند در اين اقدام تروريستي به آقای قريشي يك گلوله اصابت كرده است و سه گلوله نیز به برادر او خورده است همچنین و پسر خواهر این فعال سیاسی نیز از ناحيه بيني زخمي شد، که این میان حال برادر آقای قریشی وخیم گزارش شده است.

در بیانیه‌ای که این گروه سیاسی به همین دلیل صادر کرده آمده است: «عمليات‌هاي كور تروريستي از اين دست اراده اعضاي جبهه آزاديخواهان مردم ايران درجهت مبارزه با جهالت را ضعيف نمي كند بلكه ما با اراده اي قويتر رَآه اگاه سازي و مبارزه با خرافات را ادامه خواهيم داد.»

بیشتر بخوانید.....
--%>
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015