دولت نروژ: در صورت بازگشت به ایران اوراق اقامتی پناهندگان را باطل می‌کنیم
به روز شده در      پنجشنبه 26 فروردین 1395     -   Thursday April 14 2016

وزارت دادگستری دولت نروژ تصمیم گرفته دستورالعمل‌هایی در رابطه با پس گرفتن اجازه اقامت از پناهندگانی که بعد از پناهندگی، به کشور خود برای تعطیلات و یا دیدار باز می‌گردند تصویب کند. پناهندگان ایرانی و افغان در صف اول این تصمیم قرار دارند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
تراولور

پیش‌تر هیئت عالی مهاجرت کشور نروژ از تصویب مقراراتی برای برخورد با پناهندگان دوروغین خبر داده بود اما نام کشور معینی را در مصوبه خود مطرح نکرده بود.

حالا وزارت دادگستری در این کشور به استناد این مصوبه می گوید ایرانیانی که پس از اخذ پناهندگی در نروژ به کشور خود برای تعطیلات و یا بازدید از خانواده بازگردند مشمول مصوبه هیئت عالی مهاجرت در نروژ هستند. آنها معتقدند که این نوع سفر ها بر خلاف قوانین و مصوبات پناهندگی است و سفرهای اینچنینی سو استفاده از حقوق و مزایای پناهندگی و نشان دهنده داشتن یک پناهندگی غیر حقیقی است و به همین دلیل مهم است که واکنش آشکاری در این رابطه با این نوع پناهنده ها انجام بشود.
در عمل این بدین معنی است که از مسافرت پناهندگانی که اجازه اقامت در نروژ را تا پنج سال گرفته اند به کشوری که از آن فرار کرده اند جلوگیری می‌شود.

در ماه‌های پایانی سال گذشته میلادی  دو روزنامه نروژی با اشاره به تمرکز مستقیم سازمان امنیتی پلیس نروژ PST در روند صدور ویزا برای اتباع ایرانی‌تبار خصوصا دانشجویان ایرانی، مدعی شده‌اند بیشترین میزان تقلب در پرونده‌های پناهندگی در میان پناهجویان ایرانی و افغان گزارش شده‌است.

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
تبلیع شماره 3
تبلیع شماره 4
تبلیع شماره 5
تبلیع شماره 6
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس‌آنجلس
دکتر شهریار راد
دکتر کامران یدیدی
خدمات بیمه صوفی
حمید سلیمانیان
تراولور
وستوود ویزن
کیو مارکت
مجیک تل
جواد دهقان
ژرژ اسحاقیان
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015