افزایش سه برابری مهاجرت پرستاران از ایران
به روز شده در      جمعه 27 فروردین 1395     -   Friday April 15 2016

یک مقام مسئول در سازمان نظام پرستاری ایران می‌گوید: تنها در 25 روز نخست فروردین 1395 خورشیدی، 30 پرستار ایرانی برای مهاجرت از ایران اقدام کرده‌اند. این تعداد در مدت مشابه سال گذشته تنها ۷ نفر گزارش شده بود. مقصد عمده این پرستاران استرالیا و کانادا عنوان شده است.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نظام پرستاری این مطلب را به نقل از ابراهیم محمدی منتشر کرده و نوشته در ۲۵ روز نخست سال جدید ۳۰ پرستار خواستار خروج از ایران شده‌اند. 

آقای محمدی افزوده این پرستاران برای کار در خارج از ایران به سازمان نظام پرستاری مراجعه کرده‌اند٬ در حالی که در فروردین سال ۹۴ تنها هفت پرستار متقاضی مهاجرت بودند. 

وی گفته «تعداد متقاضیان فروردین ۹۵ نشان می‌دهد که مهاجرت پرستاران ایرانی برای کار در خارج از کشور، بیشتر از ۳۰۰ درصد افزایش داشته که این روند خوشایند نیست.» 

این مقام مسئول «تبعیض در پرداخت‌های نظام سلامت» و «دریافتی نامناسب در مقابل کار زیاد» را از مهم‌ترین عوامل مهاجرت پرستاران از ایران اعلام کرده است. 

کانادا٬ استرالیا و کشور‌های حوزه خلیج فارس از مهم‌ترین مقاصد پرستاران ایرانی اعلام شده است. 

حکومت اسلامی در ایران سال‌هاست به نادیده گرفتن حقوق شغلی پرستاران متهم است و دولت‌های مختلف هرگز در خصوص این قشر اقدام شایسته‌ای انجام نداده اند. پیش از این و در کنار معلمان، پرستاران نیز بارها نسبت به تضییع حقوق خود در ساختار بروکراسی اداری دولتی در ایران و عدم توجه قانونگذاران به وضعیت شغلی شان دست به تجمع زده بودند. تصویر این خبر به یکی از همین تجمعات در مقابل وزارت بهداشت ایران در زمستان 1392 مربوط می‌شود.

بیشتر بخوانید.....
--%>

تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015