آرام خلخالی سفیر صلح فستیوال موسیقی فرانسه شد
به روز شده در      سه شنبه 12 مرداد 1395     -   Tuesday August 2 2016

«آرام خلخالی» یکی از اعضای گروه موسیقی لیمر بوشهر از سوی رئیس فستیوال موسیقی مونتیگناک فرانسه به عنوان سفیر صلح و بانوی برگزیده این فستیوال انتخاب شد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

 سرپرست گروه موسیقی لیمر بوشهر با اعلام این خبر به رسانه‌های فرانسه زبان گفته: «به دنبال حضور گروه لیمر در فستیوال موسیقی مونتیگناک فرانسه و اجرای موسیقی و آیین‌های بومی بوشهر؛ خانم «آرام خلخالی» که در بخش حرکات آیینی (رقص‌های فولکلور) گروه را همراهی می‌کرد از سوی برگزار کنندگان این فستیوال به عنوان سفیر صلح و دختر برگزیده فستیوال امسال انتخاب شده است.»

او همچنین افزوده که این گروه بدون حمایت دولتی و با هزینه شخصی به این مراسم آمده و برای کاهش هزینه‌هایش از تنی چند از هنرمندان محلی ایرانی تبار در جنوب فرانسه دعوت به همکاری کرده است.

در مراسم امسال فستیوال مونتیگناک، 400 هنرمند در قالب گروه‌های بومی از سراسر جهان شرکت داشتند.

پس از این انتخاب و در مراسم پایانی این جشنواره که روز یکشنبه 31 جولای 2016 برگزار شد،  خانم خلخالی به همراه رئیس هیئت داوران فستیوال پیام صلح را به گروه‌های دیگر منتقل کرد.

آرام خلخالی متولد بوشهر در جنوب ایران است و کار رقص و موسیقی را از سیزده سالگی به صورت حرفه‌ای ادامه داده است.

شرکت خانم خلخالی در این مراسم و انجام رقص‌های بومی جنوبی ایران در آن با حاشیه‌هایی روبرو بود و برخی سایت‌ها در واکنش به آن وی را دختر صادق خلخالی، از تندرو ترین چهره‌های ابتدای انقلاب معرفی کردند که از اساس غلط است. دختر آقای خلخالی که «فاطمه صادقی گیوی» نام دارد، از فعالان حقوق زنان است که بر خلاف نظرات پدرش در دفاع از لغو حجاب اجباری در ایران  بارها صحبت کرده است.

بیشتر بخوانید.....
--%>

تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015