همزمان با افتتاحیه المپیک ریو، تروریست ایرانی‌تبار در برزیل بازداشت شد
به روز شده در      شنبه 16 مرداد 1395     -   Saturday August 6 2016

پلیس برزیل همزمان با افتتاح باری‌های المپیک در این کشور یک ایرانی‌تبار را به دلیل ارتباط با تروریسم دستگیر کرد. پوریا پیکانی، مظنون دستگیر شده، از اوایل ماه گذشته تحت نظر پلیس فدرال و سازمان اطلاعات برزیل بوده است.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

به گزارش رسانه های محلی، پوریا پیکانی که پیشتر برایش حکم بازداشت و اخراج از برزیل صادر شده بود روز جمعه حین تلاش برای ورود به کشور اوروگوئه دستگیر شد.

بنا به گزارش‌ها، پیکانی ماه گذشته هنگام عکس‌برداری از بخش خروجی فرودگاه شهر سائوپائولو توجه مقامات را به خود جلب کرده بود.

پلیس میگوید پیکانی که در ماه مارس با گذرنامه ایرانی اش وارد برزیل شده بود، دو بار به همان فرودگاه رفته و عکسهای بیشتری گرفت.

عکس های فرودگاه آقای پیکانی برای تحقیقات بیشتر در اختیار مقامات امنیتی ویژه المپیک ریو قرار گرفته است. مقامات برزیل گفته اند معلوم نیست آیا پیکانی بطور مستقیم در اقدامات آمادگی برای یک حمله احتمالی دست داشته یا نه.

پلیس برزیل همچنین ۱۰ نفر دیگر را در ماه ژوئیه دستگیر کرده که به طراحی حملات تروریستی در حین بازیهای المپیک ریو مظنون بودند.

به گفته الکساندر دموراس وزیر دادگستری برزیل، فعالیت‌های این گروهک ابتدایی و بدون سازماندهی بوده و با اینکه تعدادی از آنها اعلام وابستگی به داعش کرده‌اند شواهدی مبنی بر صحت این وابستگی در دست نیست.

پوریا پیکانی به زودی به سائوپائولو منتقل خواهد شد. مقامات برزیل جزئیات بیشتری درباره پرونده او در اختیار نگذاشتند.

بیشتر بخوانید.....
--%>

تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015