72 هزار شهروندان انگلیسی خواستار آزادی دو زندانی در ایران شدند
به روز شده در      یکشنبه 2 آبان 1395     -   Sunday October 23 2016

72 هزار امضا کننده یک کمپین در حمایت از خانواده‌های زندانیان دو تابعیتی ایرانی انگلیسی در ایران، از بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا خواستند تا آزادی نازنین زاغری و کمال فروغی را در اولویت قرار دهد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

بنا گزارش منتشر شده در وبسایت «ایونینگ استاندارد»، ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، شهروند بریتانیایی ایرانی تبار که در ایران بازداشت و زندانی شده است، وزیر امور خارجه بریتانیا، تقاضا خواهد کرد تا آزادی همسر خود و دیگر زندانیان ایرانی بریتانیایی را در اولویت قرار دهد.

آقای رتکلیف، با جمع آوری ۷۲ هزار امضاء برای همسر خود و همچنین کمال فروغی، دیگر زندانی دو تابعیتی در ایران، به دفتر امور خارجی بریتانیا خواهد رفت تا از وزیر خارجه تقاضا کند آزادی آنها را در اولویت قرار دهد.

نازنین زاغری رتکلیف، شهریور ماه امسال و پس از گذشت چند ماه از بازداشتش به پنج سال زندان محکوم شد. مقام‌های سپاه پاسداران پیشتر او را به «براندازی نرم» متهم کرده بودند؛ اتهامی که بنیاد تامسون رویترز و خانواده خانم زاغری آن را رد کرده‌اند.

کمال فروغی که تا کنون ۱۹۴۸ روز به اتهام جاسوسی در زندان اوین حبس بوده، روز یکشنبه ۱۴ شهریور ۷۷ ساله می شود و خانواده اش از وضع سلامتی و احتمال مرگ او در زندان نگرانند.

مقام‌های بریتانیایی و خانواده وی می‌گویند او باید به خاطر سن بالایش از زندان مرخص شود.

بیشتر بخوانید.....
--%>
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015