نمایشگاه عکس نوزادان ایرانی استرالیایی در بریزبن استرالیا
به روز شده در      دوشنبه 3 آبان 1395     -   Monday October 24 2016

نمایشگاه عکس‌های ماندانا صلصالی برای شش هفته در مرکز چند فرهنگی بریزبن استرالیا میزبان شهروندانی است که برای درک بهتر از داستان مهاجران به دیدار آثار این هنرمند عکاس ایرانی اسرالیایی می‌روند. این نمایشگاه «ریشه‌ها» نام دارد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

خانم صلصالی می‌گوید: «در این مجموعه، نوزادان بازیگران روایت من از مهاجرت هستند. مهاجرت و گذر از مرزهای بیرونی و درونی که حاصلش هم تجربه تلخ بیگانگی تدریجی از ریشه‌های تشکلیل دهنده و هم زیبایی "تولد"ی ست که خود را باز تعریف می‌کند و هویتی تازه برای خویش می‌سازد.»

عکس‌های ماندانا صلصالی برنده مسابقه عکس MDA در استرالیا است.

این عکاس ایرانی استرالیایی که پیشتر سابقه عکاسی از زنان باردار و کودکان را نیز در مجموعه‌‌های متفاوت در کارنامه خود ثبت کرده است با نمایشگاه ریشه‌ها به نمایش یک سوال اصلی پیش روی پدران و مادرانی رفته است که فرزندانی را از تبار ایرانی در دیگر نقاط دنیا متولد کرده و پرورش می‌دهند. او در توصیف این سوال می گوید: «بزرگ می‌شوند مدرسه می‌روند و یک روز روی نقشه جغرافیا ایران را پیدا می‌کنند. نگاه‌تان می‌کنند و می‌خواهند بدانند از کجا و چرا آمده‌اند. وقتی مهاجرت می‌کنید باید به همه این سوال‌ها جواب بدهید. جواب‌های‌تان داستان زندگی شماست.»

ماندانا صلصالی فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک در اصفهان (ایران) است و در کارنامه فعالیت‌های خود پیش از رو آوری به هنر عکاسی بیش از 11 سال مدیرت کیفیت در کارخانجات ایران و استرالیا را دارد.

وب سایت این عکاس ایرانی استرالیایی یکی از پربیننده ترین وب‌سایت‌های عکاسی در زمینه کودکان خردسال و زنان باردار است.

بیشتر بخوانید.....
--%>

تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015