فرزند ارشد بنیانگذار روزنامه کیهان درگذشت
به روز شده در      پنجشنبه 13 آبان 1395     -   Thursday November 3 2016

ایرج مصباح‌زاده روز پنج‌شنبه سوم نوامبر ۲۰۱۶ (۱۳ آبان ۱۳۹۵) در مرکز بیماری‌های سرطان بیمارستان اندرسون در شهر هوستون، تگزاس، در آمریکا درگذشت. آقای مصباح زاده در هنگام مرگ 69 سال داشت.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

ایرج مصباح زاده در سال ۱۹۴۷ در تهران متولد شد. او پسر ارشد دکتر مصطفی مصباح‌زاده بنیانگذار و مدیر موسسه انتشاراتی کیهان بود.

به نوشته روزنامه کیهان لندن، ایرج پس از گرفتن دیپلم از دبیرستان «هدف» برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و در دانشگاه واشنگتن دی سی مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۹۷۲ در رشته علوم سیاسی دریافت کرد. او سپس در سال ۱۹۷۴ مدرک کارشناسی خود را در در رشته علوم ارتباطات از دانشگاه بوستون نیز دریافت نمود.

ایرج مصباح‌زاده پس از پایان تحصیلات خود به میهن عزیزش ایران بازگشت و در کنار پدر به عنوان معاون مدیر موسسه عظیم کیهان به کار مشغول شد. او در عین حال مدیریت کیهان بین‌المللی را که یکی از روزنامه‌های معتبر انگلیسی‌زبان در خاورمیانه بود را نیز بر عهده داشت. علاوه بر نظارت بر انتشار کیهان بین‌المللی، ایرج مسوولیت نظارت بر فعالیت‌های انتشاراتی موسسه بزرگ کیهان را تا سال ۱۹۷۹ عهد‌ه‌دار بود.

ایرج شخصیتی آرام و گرم داشت. خانواده و دوستانش او را می‌ستودند و در میان آشنایان و همکاران همواره مورد احترام بود. او حدود ۲۰ سال در شهر پرهیاهوی نیویورک زندگی کرد و سپس آنجا را به قصد کالیفرنیا ترک گفت تا در کنار پدر و مادرش زندگی کند که در آخرین سال‌های عمر از پاریس به آنجا کوچ کرده بودند. او سه سال پیش به شهر هوستون در ایالت تگزاس نقل مکان کرد تا نزدیک دخترش میترا و دامادش مایکل و همچنین دوستان و آشنایان قدیمی خود باشد.

بیشتر بخوانید.....
--%>

تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015