پشتیبان مالی طرح استقلال کالیفرنیا، یک ایرانی است
به روز شده در      چهارشنبه 26 آبان 1395     -   Wednesday November 16 2016

وب‌سایت خبری TechCrunch می‌گوید مغز متفکر پشت طرح مشهور به Calexit که به دنبال استقلال ایالت کالیفرنیا از آمریکاست یک سرمایه‌دار و کار‌آفرین ایرانی‌الاصل به نام «شروین پیشه‌ور» است که کمپانی بزرگ او Hyperloop one در سیلیکون ‌ولی از اصلی‌ترین سرمایه‌گذاران تکنولوژی‌های روز دنیا از جمله نخستین سرمایه‌گذار کمپانی Uber نیز محسوب می‌شود.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
یک گروه از جدایی‌طلبان کالیفرنیایی پیش از این با راه اندازی وبگاه YesCalifornia.org فعالیت جمع‌آوری رای اینترنتی برای استقلال کالیفرنیا را آغاز کرده‌اند اما شروین پیشه‌ور طرح Calexit را به منظور معرفی کالیفرنیا به عنوان یک قدرت مستقل اقتصادی، پشتیبانی کرده است.
آقای پیشه‌ور قصد خود از راه اندازی جنبش Calexit را خروج موقت از حیات سیاسی آمریکا در اعتراض به انتخاب دونالد ترامپ دانسته و خواستار جدایی دایمی کالیفرنیا به عنوان یک ملت و کشور از ایالات متحده نیست.
او معتقد است کالیفرنیا با قدرت اقتصادی بزرگی که دارد باید سهم بیشتری در تعیین سرنوشت سیاسی آمریکا داشته باشد.
شایان ذکر است ایالت کالیفرنیا ششمین قدرت اقتصادی جهان و دارای مشهورترین کمپانی‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های تولیدکننده تکنولوژیک خصوصا در حوزه IT است.
بر اساس رای دیوان عالی آمریکا در سال 1868، یک ایالت هنگامی می‌تواند از مجموعه ایالات متحده خارج شود که دچار انقلاب شده و یا با رضایت ایالت‌های دیگر باشد.
آقای پیشه ور که نامش یادآور «جعفر پیشه وری» در غائله آذربایجان است، در دوران انتخابات گذشته ریاست جمهوری (2016) میزبان مهمانی جمع آوری کمک مالی برای کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون به میزبانی جوروج کلونی بود.
بیشتر بخوانید.....
--%>
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015