درخواست 650 میلیون دلار برای آزادی نازنین زاغری
به روز شده در      سه شنبه 2 آذر 1395     -   Tuesday November 22 2016

ریچار رتکلیف همسر نازنین زاغری به خبرگزاری العربیه گفته است که دولت اسلامی در ایران برای آزادی همسر او درخواست 650 میلیون دلار پول کرده است که آقای رتکلیف آن را باج می داند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

نازنین زاغری رتکلیف، که تابعیت دو کشور بریتانیا و ایران را دارد، در نوروز سال جاری برای دیدار خانواده خود به همراه فرزندش به ایران سفر کرد.

هنگام خروج از ایران مقامات امنیتی ایران نازنین را در فرودگاه دستگیر و پاسپورت فرزندش را نیز ضبط کردند. نازنین زاغری ابتدا به بازداشتگاهی در کرمان و سپس به اوین برده شد. او به پنج سال زندان محکوم شده است.

آقای رتکلیف، همسر نازنین زاغری که ساکن بریتانیاست برای نخستین بار به برنامه شصت دقیقه بی‌بی‌سی فارسی گفت که همسرش از پنج روز پیش در اعتراض به وضعیت نامعلوم خود اعتصاب غذا کرده و وضعیت جسمی و روحی "بسیار بدی" دارد.

او با استناد به صحبت‌های مقام‌های امنیتی ایران این‌طور نتیجه گرفته که تا زمانی که ۶۵۰ میلیون دلار (معادل حدود ۵۰۰ میلیون پوند) پرداخت نشود٬ همسرش آزاد نخواهد شد.

مقامات امنیتی ایران زمستان سال گذشته نیز ۴ ایرانی- آمریکایی را پس از سالها اسارت و در مقابل گرفتن امتیازاتی آزاد کرده بود.

دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب آمریکا پیشتر در توییتری خطاب به حسن روحانی گفته بود اگر به عنوان رییس جمهور انتخاب شود اجازه نخواهد داد ایران به باج گیری خود ادامه دهد.

بیشتر بخوانید.....
--%>
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015