دو دیگر ایرانی-آمریکایی در تهران دستگیر شدند
به روز شده در      جمعه 12 آذر 1395     -   Friday December 2 2016

خانم کاته وفاداری در نامه ای که روز جمعه دوم دسامبر 2016 در وبسایت کمپین بین‌المللی حقوق بشر منتشر شده، عنوان کرده که برادرش کارن وفاداری و همسر او، آفرین نیساری از مرداد ماه تا کنون در بازداشت هستند و طی مدت بازداشت این دو تن، «اعضای خانواده با پاپوش دوزی برای اخاذی مالی، تصرف اموال، و تهدیدات امنیتی مواجه بوده‌اند».
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

این  شهروند زرتشتی در نامه‌ای  سرگشاده خطاب به رهبر جمهوری اسلامی فاش ساخته، برادرش که دارای تابعیت دوگانه ایرانی - آمریکایی است به همراه همسر برادرش از مرداد ماه در بازداشت به‌سر می‌برند.

وی همچنین از اقدام افراد «ناشناس» برای «اخاذی» از خانواده این دو زندانی در قبال آزادی آنها شکایت کرده است.

کارن وفاداری تابعیت دوگانه ایرانی – آمریکایی دارد و مدیر گالری هنری «آن» در تهران است. خانم وفاداری می‌گوید که ماموران امنیتی پس از بازداشت برادر او به گالری وی رفته و «پس از توقیف و شکستن برخی از آثار، گالری را مهر و موم کرده‌اند».

وی در این نامه فاش می‌سازد که اظهارات چند ماه گذشته دادستان تهران درباره دستگیری «دو ایرانی با تابعیت مضاعف» و «کشف مشروبات الکلی» از خانه آنها اشاره به کارن وفاداری و همسر او دارد.

کاته وفاداری اما یادآوری می‌کند که در آیین زرتشتی «تفاوتی میان مشروبات الکلی و مثلا سکنجبین نیست و هر دو از محصولات مورد استفاده در خانه و زندگی است» به‌طوری که یک فرد زرتشتی در سوگواری نیز «شراب می‌نوشد و این امری عادی است».

وی سپس تاکید می‌کند که بازداشت یک اقلیت دینی صرفا به دلیل داشتن مشروبات الکلی در منزل، «نقض مقررات جامعه چند آیین و مذهب، و اصول عرف است».

اواسط مرداد ماه امسال، دادستان تهران، گفته بود که ضابطان قضایی خانه‌ای متعلق به دو ایرانی با تابعیت مضاعف را «کشف کرده‌اند» که در آن «چهار هزار لیتر مشروب الکلی» بوده و اساسا این خانه به منظور «برگزاری مجالس مختلط و فساد برای برخی دیپلمات‌های کشورهای خارجی و ایرانیان مهیا شده بود».

کاته وفاداری اما با رد اتهام فساد در این پرونده می‌نویسد: ‌«ترکیب میهمانان هر کسی به کار و کسب و زندگی او بستگی دارد. ایراد به ترکیب میهمانان کارن و آفرین به عنوان اتهامات از سو دادستانی محترم بی‌اساس است. زندگی و کار و کسب معمولی افراد باید در امان باشد.»

وی در ادامه می‌افزاید: «برای ما، به سبب آیین و عرف، میهمانی‌هایمان می‌تواند مختلط باشد، و صد البته، مهمانی‌های "خالص"، خالی از امتزاج مرد و زن...»

پرونده کارن وفاداری و همسر او آفرین نیساری ماه گذشته نیز موضوع نطق نماینده شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی بود که وی این زوج را به «باج‌خواهی» از مهمانان خود متهم کرد.

بیشتر بخوانید.....
--%>
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015