ترس ایرانی آمریکایی‌ها از بازگشت به سرزمین مادری
به روز شده در      چهارشنبه 17 آذر 1395     -   Wednesday December 7 2016

«فرهاد بشارتی» مدیر آژانس مسافرتی در وست‌وود در گفتگو با روزنامه لس‌آنجلس تایمز از کاهش شدید متقاضیان سفر به ایران ابراز نگرانی کرد و علت آن را ترس از موج گسترده بازداشت و دستگیری ایرانیان دو تابعیتی بویژه ایرانی آمریکایی‌ها توسط جمهوری اسلامی می‌داند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
روزنامه پر تیراژ لس‌انجلس تایمز می‌نویسد:
تنها نشسته بر روی صندلی‌اش در دفتر خاموش و ساکت آژانس مسافرتی ATT Vacation در بلوار وست‌وود کلانشهر لس‌آنجلس، محلی که معروف به پرژن اسکوئر است و سالهاست که زندگی و کسب و کار ایرانیان بسیاری را به خود می‌بیند. او در انتظار مسافریست که شاید بخواهد به سوی سرزمین مادری برود. 
  از نظر آقای بشارتی شهروندان ایرانی دارای تابعیت دوگانه به عنوان گروگان‌های جنگ قدرت بین نیروهای داخل نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند. فرهاد بشارتی از کاهش مشتریان بلیت هواپیما به مقصد ایران می‌گوید و در مقابل از افزایش تعداد مسافرانی که بلیت خود را کنسل می‌کنند و یا تاریخ آن را تغییر می‌دهند، اظهار نگرانی می‌کند.
 فرهاد بشارتی با اشاره به امضای معامله هسته‌ای بین جمهوری اسلامی و قدرت‌های جهانی در سال گذشته گفت، امیدهایی برای بهبود اوضاع به وجود آمده بود اما اکنون جای خود را به ترسی عمیق داده است به ویژه در لس‌‌آنجلس که پذیرای بزرگترین جامعه ایرانیان خارج از کشور است.
آقای بشارتی گفت که بیزنس‌اش حدود 50 درصد سقوط داشته و بسیاری از مشتریانش از وی می‌پرسند که در صورت بازگشت به ایران چه سرنوشتی در انتظارشان است و او به آنها می‌گوید که اگر فعالیت سیاسی ندارند، جای نگرانی نیست؛ اما واقعا این دلداری کافی است؟ 
در سال 2013 با به روی کار آمدن روحانی رییس‌جمهور اسلامی ایران و شعارهای مکرر وی درباره «حق طبیعی هر ایرانی برای بازدید از میهن خود» و تشویق ایرانیان خارج از کشور برای بازگشت به میهن، نوعی خوش‌بینی در بین مردم ایجاد شد و حتی آزادی چهار آمریکایی ایرانی‌تبار مانند «جیسون رضاییان» خبرنگار واشنگتن پست از زندان‌های جمهوری اسلامی، این امید را بوجود آورد که ایرانی‌تباران دارای تابعیت کشورهای دیگر بتوانند با آرامش خیال به سرزمین مادری رفت و آمد کنند اما در ماه‌های اخیر دستگیری و بازداشت تنی چند از ایرانیان آمریکایی مانند محمدباقر و سیامک نمازی و رضا (رابین) شاهینی به دست نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران و محکومیت‌های سنگین زندان برای ایشان، جوی از رعب و وحشت بین ایرانیان دو تابعیتی به ویژه روزنامه‌نگاران و دانشگاهیان برای بازگشت به ایران بوجود آورده است.
 
بیشتر بخوانید.....
--%>

تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015