موج تازه نامه نگاری ایرانی تباران به ترامپ: این بار به نفع رژیم اسلامی
به روز شده در      جمعه 17 دی 1395     -   Friday January 6 2017

در ادامه نامه‌نگاری‌های گروه‌های مختلف به دونالد ترامپ،شمار دیگری از ایرانیان مقیم خارج از ایران در نامه‌ای جدید به رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا از او خواستند تا به برجام پایبند بماند و توافق هسته ای را حفظ کند. نامه اخیر با میانه داری گروه موسوم به نایاک نوشته شده و اسامی مشهورتری آنرا امضا کرده اند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

امضاکنندگان این نامه جدید که به جانبداری از جمهوری اسلامی نوشته شده، تصریح کرده‌اند که «وقتی گروه کشورهای ۵+۱ توانست با ایران به توافق جامع و نهایی برسدن، انها که خود را «جمعی از ایرانیان آمریکا، از دانشگاهیان، هنرمندان، صاحبان کسب و کار تا فعالین حقوق بشر و طرفداران دمکراسی» نامیده‌اند، « نفسی راحت» کشیدند.

نویسندگان نامه به ترامپ مدعی شده اند که «این توافق از وقوع یک جنگ فاجعه‌بار میان ایالات متحده آمریکا و ایران جلوگیری می‌کند.»

در این نامه، امضاکنندگان گفته اند که «کاهش تحریم‌ها هنوز تاثیر محسوسی در زندگی مردم عادی در ایران ایجاد نکرده، اما بدون شک به میلیون‌ها نفر امید داده که اقتصاد کشور از لبه پرتگاه دور شده است.»

آنها در عین حال از هر گونه تلاش برای بر هم زدن توافق برجام، ابراز نگرانی کرده‌اند.

ارواند آبراهمیان، عبدالعلی بازرگان، فریده فرهی، احمد کریمی حکاک، آصف بیات، فیروزه دوما، مازیار جبرانی، شهره آغداشلو، شیرین نشاط،تریتا پارسی(لابی گر و رئیس سازمان نایاک)، احمد کیارستمی، اعظم علی و کامران الهیان از جمله امضاکنندگان این نامه هستند که به امضای ۳۷ تن رسیده‌است.

امضاکنندگان این نامه، با اشاره به بخشی از سخنان دونالد ترامپ در میانه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که گفته بود «جنگ عراق منطقه را به شدت بی‌ثبات کرد و هزینه‌های سنگین مالی و جانی را بر عراق و ایالات متحده تحمیل کرد»، نوشته‌اند:«ما خواهان آنیم که نگذارید همان نیروهای جنگ‌طلب با افزایش دوباره تنش با ایران این شرایط حساس را بحرانی‌تر کنند.»

از مدت ها پیش برخی کارشناسان سیاسی نایاک را متهم کرده بودند که در لوای مقابله با جنگ به دنبال تثبیت منافع رژیم اسلامی است. این ادعا دست کم در دوای بین حسن داعی و سازمان نایاک به نفع حسن داعی که لیستی از ایمیل ها بین مقامات ایران و نایاک را در دادگاه منتشر کرد، اثبات شده است.

بیشتر بخوانید.....
--%>
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015