شاکی ایرانی‌تبار کیم کارداشیان را به دادگاه می‌برد
به روز شده در      چهارشنبه 11 مرداد 1396     -   Wednesday August 2 2017

کیم کارداشیان چهره خبرساز آمریکایی به دلیل آنچه «اتهام سواستفاده از اختراع» یک عکاس ایرانی به نام هوشمند هارونی عنوان شده، باید به دادگاه برود و اگر محکوم شود باید یکصد میلیون دلار غرامت بپردازد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
بر اساس شکوائیه‌ای که به یکی از دادگاه‌های شهر لس آنجلس ارائه شده، شرکت «اسنپ لایت» کیم کارداشیان را به دلیل تبلیغ برای یک ابزار تلفن‌های همراه، به نقض قانون کپی رایت متهم کرده‌است.
کیم کارداشیان مدتی است همکاری خود با «لو می» را آغاز کرده، این شرکت آمریکایی قاب نازکی برای تلفن های همراه تولید کرده که با ایجاد نور بیشتر، باعث افزایش کیفیت عکس شخصی یا «سلفی» می شود.
این قاب پلاستیکی که روی تلفن‌های همراه سوار می‌شود، حاوی لامپ‌های کوچکی است که مانند یک چراغ نورانی، صورت را روشن و شفاف می‌کند.
به گفته «اسنپ لایت» این طرح در سال ۲۰۱۳ توسط «هوشمند هارونی» عکاس ایرانی ساکن لس‌آنجلس ثبت شده و او برای نخستین بار چنین ایده‌ای به ذهنش خطور کرده است.
«اسنپ لایت» چندی پیش این طرح را از هوشمند هارونی خریداری کرد و به این ترتیب صاحب تمامی حقوق مادی و معنوی این اختراع است. هنوز معلوم نیست شکایت «اسنپ لایت» نفعی برای آقای هارونی خواهد داشت یا خیر.
این شرکت باور دارد فروش این ابزار از طرف «لو می» غیرقانونی است و کیم کارداشیان نیز به دلیل تبلیغ برای این محصول، شریک جرم است.
«لو می» و مدیر برنامه‌های کیم کارداشیان ادعای «اسنپ لایت» را رد کرده و آن را بی پایه و اساس توصیف کردند.
کیم کارداشیان علاقه زیادی به گرفتن عکس سلفی دارد و بصورت روزانه تصاویر گوناگونی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند.
کیم کارداشیان بیش از یکصد و شصت و پنج میلیون طرفدار در شبکه های اجتماعی خود دارد.
بیشتر بخوانید.....
--%>

تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015