رونمایی از تندیس جهان پهلوان تختی در آمریکا
به روز شده در      چهارشنبه 12 مهر 1396     -   Wednesday October 4 2017

آکادمی ورزش ایالات متحده در مراسمی ویژه به مناسبت پنجاهمین سالگرد تجلیل از غلامرضا تختی، از تندیس جهان پهلوان تختی که اثر یک هنرمند ساکن تهران است، در ایالت فلوریدا رونمایی کرد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
تبلیع شماره 3
موزه هنرهای ورزشی آکادمی ورزش ایالات متحده به مناسبت پنجاهمین سالروز بزرگداشت غلامرضا تختی قهرمان المپیک کشتی آزاد ایران و یکی از پرآوازترین ورزشکاران ایران از تندیس او که به دست  علیرضا خاقانی ساخته و توسط انجمن دوستی میان ساکنان آمریکای شمالی و ایران به این آکادمی هدیه شده بود، رونمایی کرد.
دکتر روسندیچ رییس موزه هنرهای ورزشی در این مراسم که با حضور بابک تختی تنها فرزند جهان پهلوان تختی، و گروهی از چهره‌های علمی و فرهنگی ایرانی‌آمریکایی برگزار می‌شد با یادآوری و مرور افتخارات غلامرضا تختی در طول زندگی حرفه‌ای خود از او به عنوان یک اسطوره و شخصیت تاثیرگذار جهانی یاد کرد که توانسته بر نسل‌های بعد از خود نیز تاثیرات عمیقی بر جای بگذارد.
بابک تختی نیز در سخنانی در این مراسم با بیان اینکه تختی هیچ وقت متعلق به یک دوران خاص نبوده است در مورد تاثیرات تختی بر نسل‌های پس از خودش اشاره کرد و از اقدام  موزه ورزش آمریکا در نصب و رونمایی از تندیس جهان پهلوان غلامرضا تختی قدردانی کرد.
این تندیس که نیم تنه این پهلوان ایرانی را به نمایش می گذارد نزدیک به 100 پوند (50 کیلو) وزن و یک یارد(کمتر از یک متر) ارتفاع دارد.
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
تبلیع شماره 3
تبلیع شماره 4
تبلیع شماره 5
تبلیع شماره 6
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس‌آنجلس
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در ارواین
دکتر شهریار راد
دکتر کامران یدیدی
خدمات بیمه صوفی
همایون خرسندی
فرزانه حریت
حمید سلیمانیان
تراولور
وستوود ویزن
کیو مارکت
مجیک تل
جواد دهقان
ژرژ اسحاقیان
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015