قتل فجیع جمال خاشقجی، نمادی از برادر‌خواندگی ایران و عربستان
به روز شده در      جمعه 27 مهر 1397     -   Friday October 19 2018

چنین بنظر میرسد که تنها تفاوت دو حکومت مذهبی عربستان سعودی با جمهوری اسلامی در اینست که حکومت قبیله ای عربستان مخالفان را سر می بُرد و مُثله میکند؛ ولی جمهوری اسلامی در ایران آنان را ناپدید میکند، خوددار زنی میکند و ای کورش زعیمست قلبی میدهد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
مجیک تل
 البته گاهی روشهای «دشنه آجین» کردن را هم اعمال میکند. دو نظام حکومتی برادرند و هم سلیقه؛ ولی عربستان خیلی خام عمل میکند و باید خیلی روشها را از جمهوری اسلامی یاد بگیرد. ترس از انتقاد و اعتراض و تحمیل خفقان رسانه ای از ویژگیهای تغییرناپذیر رژیمهایی است که به علت خشونت و فساد و ناکارآمدی، پشتیبانی مردمی ندارند.
جمال احمد خاشقجی، ۵۹ ساله، دانش آموخته دانشگاه ایالتی ایندیانا، امریکا، روزنامه نگار منتقد حکومت قبیله ای عربستان، مدیر و سردبیر کانال العرب نیوز، سردبیر روزنامه الوطن عربستان بود که آنها را بلندگوی مخالفان رژیم عربستان کرده بود. خاشقجی بعلت مزاحمت و ممنوعیت ها و تهدیدهای حکومتی عربستان در سال ۲۰۱۷ به امریکا گریخت و در آنجا حزبی مخالف حکومت عربستان تشکیل داد و نیز گزارشگر روزنامه واشنگتن پُست شد. او بشدت از ابن سلمان ولیعهد عربستان، و نیز از روش دخالت عربستان در یمن انتقاد میکرد. خاشقجی در روز دوم اکتبر امسال،  برای ثبت ازدواجش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد و دیگر بیرون نیامد.
منابع پلیس ترکیه که در کنسولگری شنود نصب کرده بوده اند و بطور غیر رسمی گزارش دادند که فریادهای ناشی از شکنجه را ضبط کرده ند و اینکه خاشقجی در کنسولگری کشته و تکه تکه به خارج برده شده است. جالب است که هیچ واکنشی تا کنون از هیچ دولت عرب دیده نشده و جمهوری اسلامی هم ساکت مانده، چون خودش هم اهل فن است.
محمد کاشیکچی، پدر جمال، که پزشک ویژه سلطان عبدالعزیز السعود بوده، تبعه ترکیه و همسرش تبعه عربستان بوده است. باید به یاد بیاوریم که جمال خاشقچی برادر زاده آدنان خاشقچی دلال اسلحه بود که در جریان ایران-کُنترا دست داشته است. پسرعموی جمال، دودی فیاد نامزد پرنسس دیانای انگلستان بود که با هم در یک تصادف خودرو کشته شدند.
سوای اینکه قربانی چه کسی بوده و موافق یا مخالف چه چیزی یا چه کسی بوده، اینگونه وحشی گری ها در جامعه بشری محکوم و منفور است.
 
کورش زعیم
 

عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران

 
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
تبلیع شماره 3
تبلیع شماره 4
تبلیع شماره 5
تبلیع شماره 6
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس‌آنجلس
دکتر شهریار راد
دکتر کامران یدیدی
خدمات بیمه صوفی
حمید سلیمانیان
تراولور
وستوود ویزن
کیو مارکت
مجیک تل
جواد دهقان
ژرژ اسحاقیان
EXPO
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015