آستان قدس رضوی، از زمین خواری تا دزدی سرود ملی "ای ایران"
به روز شده در      شنبه 4 اسفند 1397     -   Saturday February 23 2019

آستان قدس رضوی پس از زمین خواری گسترده در خراسان، حال سرود ملی "ای ایران" را دزدیده است. سازمان تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی اخیرا نماهنگی را تهیه و منتشر کرده که در آن متن سرود ملی" ای ایران" تحریف شده و به مدح و ثنای امامان شیعه و رهبران حکومت اسلامی پرداخته است.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
دکتر شهریار راد

در متن اصلی این سرود، اشاره ای به مذهب و یا فرد خاصی نشده و هیچ گونه توهینی به هیچ کشوری نشده است، ولی  درنسخه تحریف شده آن، پرچم سه رنگ ایران را برخاسته از خمینی می داند و به آتش کشیدن پرچم های آمریکا و اسرائیل را به تصویر کشیده است. 

این اقدام واکنش‌هایی را از سوی هموطنان داخل و خارج ایران برانگیخته و عده زیادی با به راه انداختن کمپین‌های مختلف در فضای مجازی در حمایت از سرود اصیل و کهن "ای ایران" به شدت از این تحریف و سرقت ادبی انتقاد کرده اند.

گفتنی است این قطعه را روح الله خالقی آهنگساز نامدار روی شعری از حسین گل گلاب ساخته است و ویژگی آن این است که همه واژگان آن به فارسی بوده و واژگان بیگانه در آن راه نیافته است. پس از انقلاب سال ۵۷ ، چند نفر به جرم همکاری در تهیه این سرود زندانی شدند و خواندن آن جرم به حساب می آمد اما پس از مدتی از آن برای تهییج سربازان در جنگ ایران و عراق استفاده شد و خواندن آن آزاد گردید.

جهت مشاهده این نماهنگ به آدرس زیر مراجعه فرمایید.

http://iranshahrnewsagency.com/VideoNews.aspx

 

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
تبلیع شماره 3
تبلیع شماره 4
تبلیع شماره 5
تبلیع شماره 6
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس‌آنجلس
دکتر شهریار راد
دکتر کامران یدیدی
خدمات بیمه صوفی
حمید سلیمانیان
تراولور
وستوود ویزن
کیو مارکت
مجیک تل
جواد دهقان
ژرژ اسحاقیان
EXPO
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015