نخستین نمایشگاه آثار نعیمه نعیمایی در موزه هنر
به روز شده در      جمعه 31 خرداد 1398     -   Friday June 21 2019

موزه هنر جردن اشنیتزر نخستین نمایشگاه هنرمند ایرانی نعیمه نعیمایی را در آمریکا از تاریخ 15 جون تا 31 دسامبر برگزار می کند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
Shiraz
در این نمایشگاه مجموعه رؤیاهای پیش از انقراض و زیر زمین و بر روی ماه در معرض دید عموم قرار خواهد گرففت.
جیل هارتز، مدیر این مجموعه فرهنگی درباره آثار این هنرمند ایرانی می گوید: آثار نعیمه شگفت انگیز و منحصر به فرد است. وی توانسته است با استفاده از موضوعات و با تمرکز بر گونه های منقرض شده و زندگی روستایی در ایران چنان مخاطب را غرق خود سازد که او خود را در جهان او ببیند.
این هنرمند با استفاده از رؤیاها و خاطرات خود توانسته است واکنش عاطفی مخاطبان خود را برانگیزد. او در اثر رؤیاهای «پیش از انقراض» به موضوع نابودی جانوران وحشی در ایران و نقاط دیگر می پردازد. 
این اثر نخستین بار برای معرفی به مخاطبان آمریکایی در یک کتاب دو زبانه که شامل آثار نقاشی است توسط انتشارات Perceval Press در سال 2013 چاپ و در سال جاری نیز در کنار برپایی نمایشگاه باز نشر شد.
این هنرمند ایرانی در این باره می گوید: من با استفاده از رؤیاها، آرزوها، خاطرات و اسطوره ها به علاوه اطلاعاتی درباره گونه های جانوری توانستم تخیلات خود را بر روی موم بیاورم. در هر یک از این آثار من در ضمیر خود با هر کدام از این حیوانات زندگی کردم تا بتوانم یک رابطه عمیقی با سوژه خود برقرار کنم.
آثار زیر زمین و روی ماه که توسط این هنرمند خلق شده است برگرفته و ملهم از داستان دوستی یک دختر جوانی به نام مینا و یک یوزپلنگ ایرانی است. در این اثر مینا که اهل روستایی به نام کندلوس با قدمتی بیش از 100 سال است، رابطه عاطفی و صمیمی را با یک یوزپلنگ برقرار می کند. 
در این داستان در فصل جمع آوری هیزم، صدای زیبای او یوزپلنگ را جذب خود کرده و آن ها کم کم با هم دوستی پیدا می کنند. در ادامه داستان یک اتفاق غم انگیز روی می دهد که در آن یوزپلنگ توسط یکی از روستائیان تیر می خورد.
این هنرمند در این باره می گوید: چند سال پیش، من به روستای مینا رفتم و علیرغم برخی بازسازی ها، خانه ی او با حیاط و درختش همچنان پابرجا بود. زمانی که سه کار 15 اثر پیش رویم را برای نمایش در انتظار (شامل سه لتی) را آماده نمایش در اینجا کردم در خلال چند سفر به منطقه، با مردم صحبت کردم، عکس انداختم و ایده هایم را تا امروز گسترش دادم. شما می توانید مینا را در جایی از کار بیابید یا من را در محل اقامتگاه او در قطعه دیگر ببینید یا حتی هیچکدام مان را؛ اما آنچه که در خاطرمان باقی می ماند چیزی شبیه یک غم سنگین و یک عشق عمیق است.
نعیمه نعیمی متولد سال 1984 در تهران است. وی مدرک کارشناسی خود در رشته هنر را در سال 2006 از دانشگاه هنر تهران دریافت کرد. رشته تحصیلی او پیکرتراشی است. هنر او که شامل نقاشی و پیکرتراشی است، تاکنون در تهران و برلین در معرض نمایش قرار گرفته است.
او پیش از آنکه در سال 2017 به ایالت اورگن برود، در کارزارهای زیست محیطی و چندین سازمان فعالیت داشته است. هدف این سازمان ها افزایش آگاهی در زمینه گونه های منقرض شده و دیگر مسائل زیست محیطی است.
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
INSIDEFRONTCOVER_BEHKAR PEJMAN ATTONEY AT LAW
Shawn_Sedaghati
Mike-Rahbarian
Shiraz
Jahani
Ferdows
ketab gift
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015