اظهار نظر موافقان و مخالفان ملت ایران در کشته شدن قاسم سلیمانی
به روز شده در      جمعه 13 دی 1398     -   Friday January 3 2020

خبرگزاری ایرانشهر: پس از کشته شدن قاسم سلیمانی توسط بالگردهای نظامی آمریکایی اظهار نظرهای متفاوت و گوناگونی در این زمینه منتشر شد که ایرانشهر بخشی از آنها را جمع آوری کرده است و در این جا گزارش می کند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
Shiraz
. ولادیمیر پوتین رهبر دیکتاتور روسیه مخالف ملت ایران ( فراموش نکنیم ملت ایران در جای جای  قیام های خونین خود در طول سیطره حکومت جمهوری اسلامی فریاد مرگ بر دیکتاتور سر داده است) 
خبرگزاری «اینترفکس»:  پسکوف سخنگوی کرملین در نشست خبری گفت که پوتین در تماس تلفنی با ماکرون از ترور سردار سلیمانی ابراز نگرانی کرده و عملیات آمریکایی‌ها را مسبب افزایش تنش‌ها در منطقه دانست.  
ایرانشهر: پوتین نگران افزایش تنش ها در منطقه است یا از دست دادن همدستی که در خونریزی در سوریه و یاری به بشار اسد او را کمک می کرده است.
.مایکل مور: فیلمساز آمریکایی، مخالف ملت ایران 
این فیلمساز به اصطلاح دموکرات منش آمریکایی تا کنون و حتی یک بار نیز در باره  خشونت علیه  ملت ایران توسط نیروهای سرکوبگر رژیم کوچکترین بیانیه یا اطلاعیه ای صادر نکرده است در این باره به نقل از بی بی سی نوشته است:
او با انتشار عکسی از قاسم سلیمانی آمریکایی‌ها را خطاب قرار داد و نوشت: «این مرد را می‌شناسید؟ ( عکس قاسم سلیمانی را نشان داده است) آیا می‌دانستید که او دشمن شماست؟ چی؟ هرگز اسم او را نشنیده اید؟ تا پایان امروز به شما یاد می‌دهند که از او متنفر باشید. خوشحال خواهید شد که ترامپ او را ترور کرد.»
او در بخش دیگری از پیام انتقادی خودش نوشت: «آماده شوید تا پسران و دختران خودتان را برای مرگ در یک جنگ تازه بفرستید. جنگ ثروتمندان را ثروتمندتر می‌کند. جنگ خوب است، جنگ برای حواس پرتی ضروری است... ترامپ فرمانده ماست! دهه جدید مبارک...»
.گروه «ائتلاف» یکی ازگروه‌های مخالف دولت سوریه ( یعنی مخالف دولت  جمهوری اسلامی ایران ) که مورد حمله سپاه قدس و شخص قاسم سلیمانی بوده است و در بیانیه‌ای اظهار امیدواری کرد که با مرگ سلیمانی، دخالت‌های جمهوری اسلامی  ایران در سوریه متوقف شود.
.واکنش های بی بی سی نیز سبب می شود یک بار دیگر به نقشی که بی بی سی و انگلستان در تمامی طول تاریخ مناسبات دو کشور بازی کرده است را با دقتی بیشتر نگاه کنیم - آیا بی بی سی مخالف یا موافق ملت ایران است؟ : اظهار نظرهای بی بی سی را خودتان بخوانید و داوری کنید:
.در کامنت واکنش گروه ائتلاف سوریه نوشته است «تصور می‌شد که سلیمانی یکی از حامیان دولت سوریه علیه شورشیان بود. شمار زیادی از غیرنظامیان در استان ادلب به‌دلیل جنگ کشته یا مجبور به مهاجرت شدند.» آیا کشته شدن سوری ها و دخالت جمهوری اسلامی ایران در منازعه داخلی سوریه «تصور» بوده است؟
.رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا: اطلاعات مستدلی درباره نقشه های قاسم سلیمانی داشتیم 
 نقل از بی بی سی : ژنرال مایک میلی - رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفته نهادهای نظامی و اطلاعاتی آمریکا به داده های مستدلی دست یافته بودند که به گفته او نشان میداد قاسم سلیمانی درصدد برنامه ریزی برای حمله به نیروهای آمریکایی در منطقه داشته است.
این فرمانده آمریکایی توضیحی درباره جزییات این اطلاعات نداده اما گفته بعد از سبک و سنگین کردن این اطلاعات پنتاگون به این نتیجه رسیده بوده که در صورت اقدام نکردن ممکن است بعدا مقصر شناخته شود.
.اظهار نظر بی بی سی در قالب کارشناسان نظامی: «با وجود این کارشناسان نظامی در رسانه های آمریکایی چون شبکه ملی رادیوهای این کشور - ان پی آر - این پرسش را طرح کرده اند که پاسخ متعارف به یک حمله قریب الوقوع به نیروهای آمریکایی معمولا حمله به مواضع نیروهای متخاصم است و نه قتل هدفمند یک فرمانده نظامی.» 
و اما این کارشناسان نظامی آگاهی نداده اند که اگر قاسم سلیمانی کشته نمی شد و نقشه هایش را مانند گذشته به اجرا در می آورد چند سرباز آمریکایی دیگر و یا چند غیر نظامی بیگناه دیگر کشته می شدند.
.بشار اسد دوست صمیمی جمهوری اسلامی ایران که تاج و تختش را مدیون پولها و جان های بی حسابی است که جمهوری اسلامی برای آن خرج کرده است به خامنه ای چنین تسلیت گفته است: «  یاد قاسم سلیمانی در خاطر مردم سوریه خواهد ماند» 
.ایرانشهر: به راستی این قاسم سلیمانی به چه مناسبت اگر فرمانده یک سپاه ایرانی است باید گاه و بیگاه در عراق و سوریه و لبنان باشد. آن جا چه می کرده است جز این که دسته های حزب الله را پشتیبانی کند و یک شرایط ترور و وحشت نمونه آن چه که در ایران وجود دارد بوجود بیاورد. خود مقامات جمهوری اسلامی ایران اذعان دارند که او یعنی قاسم سلیمانی می دانسته است که بسیارانی دشمن دارد. دشمنان او مگر غیر از این است که ملت ایران و سوریه و عراق و لبنان بوده اند که  آرزوی  ریختن خون او را به دلیل خونریز بودنش داشته اند. 
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
INSIDEFRONTCOVER_BEHKAR PEJMAN ATTONEY AT LAW
Shawn_Sedaghati
Mike-Rahbarian
Shiraz
Jahani
Ferdows
ketab gift
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015