اتهام ارتباط یکی از مسئولین ارشد حزب حاکم ترکیه با قاچاقچی بین المللی ایرانی
به روز شده در      جمعه 29 فروردین 1399     -   Friday April 17 2020

پروفسور قانون اساسی ترکیه و از مسئولین ارشد حزب حاکم ترکیه «برهان کوزو» که مشاور ارشد رئیس جمهور ترکیه طیب اردوغان محسوب می شود به جرم ارتباط با قاچاقچی بین المللی ایرانی دستگیر شد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
Ferdows
 این قاچاقچی بین المللی ایرانی به نام ناجی شریفی زیندشتی  در فروردین ماه 1398 ( 7 اپریل 2018) همراه با 9 نفر از اعضای گروه خود در طی یورش پلیس ترکیه در محل اقامتشان در استانبول پس از زد و خورد مسلحانه و تیراندازی دستگیر شده بودند. پیش از این در شهریور 1393( سپتامبر 2014) آرزو شریفی زیندشتی دختر ناجی شریفی زیندشتی، راننده او و برادرزاده اش در جریان درگیری مسلحانه با یک گروه قاچاقچی رقیب کشته شده بودند. ناجی شریفی زیندشتی پیش از این نیز در سال 2007 به جرم در اختیار داشتن 75 کیلوگرم هروئین توسط مقامات ترکیه بازداشت شد ولیکن در آگست سال 2010 (مرداد ماه سال 1389) آزاد گردید 
دادستانی ترکیه برای برهان کوزو که عکس های او همراه با زیندشتی منتشر شده است درخواست 5 سال زندان از دادگاههای ترکیه را نموده است. 
یک قاچاقچی بین‌المللی ایرانی همراه با ۹ نفر از اعضای گروه او در یورش پلیس ترکیه به محل اقامت آنها در شهر استانبول دستگیر شدند.
به گزارش روزنامه حرّیت ترکیه در روز جمعه ۱۷ فروردین، پلیس مبارزه با مواد مخدر این کشور ناصر شریفی زیندشتی را همراه با گروه ۹ نفره زیردست او پس از یک عملیات مسلحانه و تیراندازی میان پلیس و قاچاقچیان دستگیر کردند.
پیش از این در سپتامبر ۲۰۱۴ (شهرویر ۱۳۹۳) ، آرزو شریفی زیندشتی دختر ناصر دیندشتی، راننده او، و برادرزاده‌اش در جریان درگیری مسلحانه با یک گروه قاچاقچی رقیب کشته شده بودند.
به گفته روزنامه حرّیت، ناصر شریفی زیندشتی همچنین یکی از شاهدان در محاکمه صدها تن از کسانی بوده است که در ترکیه به جرم براندازی حکومت رجب طیب اردوغان دادگاهی شدند.
او ده سال پیش به جرم داشتن ۷۵ کیلوگرم هروئین خالص دستگیر و محاکمه و پس از طی سه سال زندان آزاد شده بود.
 روزنامه حرّیت می‌افزاید که تحقیقات بیشتر در مورد فعالیت‌های قاچاقچیان زیردست زیندشتی نشان داده است که آنها با شبکه فتح‌الله گولن در ارتباط بوده‌اند.
فتح‌الله گولن از رهبران مذهبی مخالف حکومت اردوغان است که در حال حاضر در آمریکا زندگی می‌کند و تلاش آنکارا برای بازگرداندن و محاکمه او به اتهام فعالیت‌های «تروریستی» و تلاش برای براندازی دولت بی‌‌نتیجه مانده است.
پرفسور قانون اساسی و از مسئولین ارشد حزب آ ک پ همدست سردمدار مافیای ارومیه ای ساکن استانبول از در آمد. تصاویر منتشر شده و مکالمات متعدد تلفنی بین این دو شخص نشان میدهد که پروفسور برهان کوزو که از نزدیکان اردوغان میباشد از حامیان و همکاران اصلی ناجی شریفی زیندشتی از روسای مشهور مافیا میباشد.  زیندشتی که آخرین بار به اتهام ترور صاحب مجموعه تلویزیونی جم در استانبول بازداشت شده بود با حمایت این پروفسور حقوق آزاد شده و ناپدید گشته است زیندشتی که متولد روستای زیندشت اورمیه میباشد بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر ترکیه به حساب میایید.
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
Mike-Rahbarian
Shiraz
Ferdows
ketab gift
MICHAEL M. PARTO
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015