زوج استرالیایی بازداشت شده در ایران سکوت خود را شکستند
به روز شده در      یکشنبه 13 مهر 1399     -   Sunday October 4 2020

دو شهروند استرالیایی که در ماه جون ۲۰۱۹ در ایران بازداشت شده بودند،و پس از سه ماه آزاد شده بودند ، سکوت خود را شکستند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
MANSHOORY MIKE
عکس مارک فیرکین، گردشگر وبلاگ‌نویس استرالیایی و جولی کینگ که یک شهروند بریتانیایی استرالیایی هستند در زمانی که در ایران بودند 
جولی کینگ و مارک فیرکین از سال ۲۰۱۷ سفر خود به کشورهای آسیایی را آغاز کرده و گزارش و تصویرهای خود از این سفرها، از جمله عکس‌ها و فیلم‌هایی که با کمک پهپاد تهیه شده را در اینترنت منتشر می‌کردند.
انتشار این گزارش‌ها بیکباره در نیمه اول سال ۲۰۱۹ قطع شد و معلوم‌گردید که جمهوری اسلامی ایران آنها را باز داشت کرده است.
اینک یک سال پس از آزادی از زندان و بازگشت به استرالیا این زوج با افشای نحوه دستگیری اشان و روند محاکمه اشان توسط مقامات قضایی جمهوری اسلامی ایران سکوت خود را شکستند. 
آنها اعلام کردند که پلیس نیمه شب به محل اقامت آنها در تهران حمله کرد و زمانی که با تفنگ به سوی آنها نشانه روی شده بود به آنها چشم بند زده شد و آنها را به زندان اوین بردند. ابتدا آنها را متهم به جاسوسی برای بیگانگان متهم کردند که مجازات آن مرگ است، سپس اتهام را کاهش دادند و اعلام‌کزدند که ما از اماکن اتمی با پهباد عکسبرداری کرده ایم که مجازات آن نیز حداقل سه سال زندان است. 
این زوج اعلام کردند که با یاری مقامات سفارت استرالیا در ایران و فشار دیپلوماتیک از سوی استرالیا به جمهوری اسلامی ایران بالاخره پس از قریب به سه ماه که در زندان اوین سپری کردندآزاد شدند.
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
MANSHOORY MIKE
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021