از مینی ژوپ تا حجاب اسلامی
به روز شده در      شنبه 25 بهمن 1399     -   Saturday February 13 2021

برنده جایزه کتاب سال 2020 از سوی انجمن نویسندگان شیکاگو در بخش غیر داستانی
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
MANSHOORY MIKE
به مناسبت سالگرد به قدرت رسیدن ملایان در ایران کتاب “ از مینی ژوپ تا حجاب اسلامی “ را بهترین یادآوری برای مقایسه  ساده شرایط پیش و پس از انقلاب یافتیم .
ژاکلین ساپر، برگرفته از نام ژاکلین کندی، از یک پدر و مادر ایرانی  و انگلیسی  در تهران متولد شد. او در سن هجده سالگی شاهد ناآرامی های داخلی انقلاب سال 1979 ایران  بوده و در دوران جنگ ایران و عراق نیز در ایران زندگی می کند. ساپر در یک داستان عمیقا صمیمی  و شخصی، دوران کودکی منحصر به فرد خود را در ایران پیش از انقلاب و چگونگی آگاهی یافتن تدریجی  از تناقض های زندگی و جامعه - عمدتاً آیین ها و فرهنگ های مختلف- را بازگو می کند.
در سال 1979 که ایران تحت حاکمیت روحانیون درآمد، او با فضایی غریب  و خصمانه ای روبرو شد. وی از سبک زندگی آزاد خود چون نوع پوشش و حضور در دبیرستان بیرون آمد و وارد فضایی گشت که در آن زبان تند، پوشش حجاب و پنهان شدن در زیرزمین از ترس بمباران هواپیماهای  عراقی دیده می شد. وی پس از آنکه شاهد القائات سیاست های اسلامی  رادیکال در مدرسه بر روی دختر شش ساله اش بود، به همراه همسر و فرزندانش در سال 1987 به آمریکا مهاجرتکرد. داستان ساپر روایت هولناک و عبرت آموز کشوری است که بر اثر استیلای تفکرات افراطی از یک سرزمین مرفه و رو به رشد به یک جامعه بنیادگرای اسلامی تبدیل می گردد.
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
MICHAEL M. PARTO
MANSHOORY MIKE
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021