تحریم فدراسیون جودو به خاطر عدم رویارویی جودو کار ایرانی با جودوکار اسراییلی در دادگاه شکست خورد
به روز شده در      یکشنبه 17 اسفند 1399     -   Sunday March 7 2021

دادگاه میانجیگری برای ورزش اعلام کرد که فدراسیون جودوی جمهوری اسلامی ایران به خاطر عدم رویارویی ورزشکار ایرانی با همتای اسرائیلی خود نباید تحریم کامل شود و این تنبیه را زیاده روی دانست ضمن این که دادگاه پذیرفت که کاری که فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران کرده است تخلفی جدی از مرامنامه فدراسیون بین المللی است.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
MANSHOORY MIKE
با این تصمیم دادگاه به احتمال قریب به یقین جمهوری اسلامی ایران می تواند ورزشکاران ایرانی را به المپیک توکیو که در ماه جولای ۲۰۲۱ برگزار می شود، اعزام کند چرا که برای اعتراض به تصمیم این دادگاه و طرح آن در یک دادگاه فرجامی نیاز به وقت بیشتری دارد. 
مقامات فدراسیون جودوی جمهوری اسلامی سعید مولایی ورزشکار ایرانی را در مسابقات جهانی 2019 تحت فشار قرار دادند که در مسابقه نیم نهایی به حریف خود ببازد که در مسابقه بعدی با ورزشکار اسرائیلی مجبور به مسابقه نباشد. سعید مولایی احساس کرد که جانش در خطر است و به این ترتیب مسابقه را باخت ولی از اردوی ورزشکاران ایرانی فرار کرد و به آلمان پناهنده شد. به همین دلیل فدراسیون جهانی جودو، فدراسیون جمهوری اسلامی ایران را در این باره مقصر شناخت و این فدراسیون را تحریم کرد. در عوض در حکم دادگاه آمده است که فدراسیون بین المللی هیچ اساس قانونی برای تحریم فدراسیون جودو جمهوری اسلامی نداشته است.
سعید مولایی  قرار است با پرچم مغولستان به مسابقات المپیک توکیو اعزام شود. 
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
MICHAEL M. PARTO
MANSHOORY MIKE
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021