راستی آزمایی ایرانشهر درباره ربودن مسیح علی نژاد
به روز شده در      شنبه 26 تیر 1400     -   Saturday July 17 2021

هواداران جمهوری اسلامی در خارج از ایران و یا کسانی که با خانم علی نژاد خصومت شخصی دارند، عملیات اف بی آی را در جهت حفاظت از مسیح علی نژاد را زیر سوال برده اند. به همین دلیل تیم پژوهشی ایرانشهر اقدام به راستی آزمایی در این مورد نمود.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
MANSHOORY MIKE
بلافاصله پس از اعلام تحت تعقیب قرار داده شدن  ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از سوی اف بی آی و طرح شکایت از این افراد در نیویورک، ماشین تبلیغاتی رژیم ولایت فقیه از طریق وزارت امور خارجه و شخص وزیر « محمد جواد ظریف» و همچنین در خبرگزاری های خودی و شبکه های اجتماعی شروع به تحریف حقیقت نمود. ایرانشهر راستی آزمایی را به شرح زیر به خوانندگان خود ارائه می دهد.
نوشته اند: «دادستانی فدرال آمریکا» این موضوع را مطرح نکرده، بلکه «دادستانی نیویورک» این داستان را مطرح کرده که اصولاً فاقد وجاهت قانونی حتی برای طرح اتهام برای کسی است که ساکن لس‌آنجلس باشند، ندارد»
پاسخ: این شکایت توسط وزارت دادگستری آمریکا در اداره حوزه جنوبی نیویورک فایل شده است. شما می توانید به لینک زیر مراجعه کنید و متوجه شوید که ادعای حامیان جمهوری اسلامی تا به چه پایه اشتباه است.
https://www.justice.gov/usao-sdny
و ترجمه آن بخشی که مربوط به وظایف این دادگاه است به شرح زیر است.
The Office prosecutes cases involving violations of federal laws, and represents the interests of the United States government and its agencies in criminal and civil matters. The Office investigates and prosecutes a broad array of criminal conduct of every conceivable magnitude, even when the conduct arises in distant places.
این اداره تخلفات قوانین فدرال را تحت  تعقیب قرار می دهد. این اداره نمایندگی دولت آمریکا و آژانس های مربوط به آن را در زمینه های جنایی و مدنی به عهده دارد. این اداره موارد جنایی را در هر ابعادی را مورد تحقیق و  پیگرد قانونی قرار می دهد حتی اگر این عملیات در فاصله دور( خارج از آمریکا) اتفاق افتاده باشد. 
باید توجه داشت که دادگاهی  که به این نوع جرم جنایی  رسیدگی کرده است  یکی از ۹۳ دادگاه  یا اداره ای  است که در ایالات متحده آمریکا وظیفه دارد شکایت های وزارت دادگستری آمریکا را علیه کسانی که 
در امور جنایی و امور مدنی به منافع آمریکا صدمه زده اند را مطرح و اقامه دعوا کند.
نوشته اند « اما طرح اتهام برای کسانی که خارج از حیطۀ جغرافیایی و قضائی آمریکا سکونت داشته باشند، بسیار عجیب است! «
ایرانشهر:  اگر قرار باشد در خارج از مرزهای آمریکا علیه منافع آمریکا کس یا کسانی توطئه کنند چه کسی مسئول رسیدگی به آن باید باشد یا بشود. آیا باید انتظار داشته باشیم که در کشور مبدا که خود توطئه را به انجام رسانده است به این موضوع رسیدگی شود و یا در جایی دیگر از‌جهان. طبیعتا” خیر ، این شکایت فقط باید توسط وزارت دادگستری آمریکا پیگیری و انجام شود که شده است. 
 نوشته اند: « طُرفه آنکه هنوز عملی هم انجام نگرفته که مبنای صدور کیفرخواست باشد!!»
ایرانشهر: مگر حتما» توطئه باید صورت بگیرد و خانم علی نژاد را بربایند تا کیفرخواست صادر شود. وزارت دادگستری آمریکا متوجه شده است که تحقیقات کافی است و افراد مربوطه را شناسایی کرده اند و در نتیجه موضوع را علنی کرده است که در همه رویه های قضایی وجود دارد. 
نوشته اند این افراد باید مظنون تلقی شوند نه متهم.
ایرانشهر: با توجه به دستیابی  وزارت دادگستری آمریکا به ارتباطات این افراد با کارآگاهان خصوصی آمریکایی ( که با پلیس اف بی آی همکاری کرده  و تمامی اطلاعات را در اختیار آنها قرار داده اند) و درخواست آنها از فیلمبرداری از محل زندگی خانم علی نژاد و حتی درخواست تخفیف این افراد جنایتکار از کارآگاهان، دیگر نمی توان آنان را مظنون قلمداد کرد بلکه متهم هستند.
نوشته اند  «از طرف دیگر، خانمی هم که که در لس‌آنجلس بازداشت شده، به قید وثیقه معمولی آزاد شده!! برای اینکه درکی از میزان سنگینی یا سبکی اتهام ایشان داشته باشید باید بدانید که در آمریکا، اگر کسی خطری برای جامعه داشته باشد یا دادستان، مشکوک به تغییر شواهد و مدارک یا فرار او باشد، به هیچ وجه با قرار وثیقه او موافقت نمی‌کند.
ایرانشهر: با توجه به این که هنوز از اتهام و یا اتهاماتی که به خانم نیلوفر( نلی) بهادری فر وارد شده اطلاع دقیقی در دست نیست و فقط گفته شده که نام ایشان از نظر مالی در این پرونده آمده است باید به انتظار کیفرخواست  دادگاه و دادستانی در مورد این شخص باشیم.
در خاتمه ایرانشهر با تمامی توان از خانم مسیح علی نژاد و همه آنهایی که علیه استبداد مذهبی در ایران مبارزه می کنند ، پشتیبانی می کند.
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
MANSHOORY MIKE
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021