مرکز ملی مقابله با تروریسم آمریکا و تهدیدات ایران
به روز شده در      چهارشنبه 31 مهر 1400     -   Wednesday September 22 2021

تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
MANSHOORY MIKE
عرفان قانعی فرد [ تحلیلگر خارومیانه ؛ مرکز ضد تروریسم- @EQfard]
 
امروز در کمیته امنیت داخلی سنا [U.S. Senate Committee on Homeland Security] ، مدیر مرکز ملی مقابله با تروریسم آمریکا [National Counterterrorism Center Office] سخنان مهمی را ارائه کرد.
 
خانم ابیزید [Christine Sandra Abizaid ]با اشاره به تلاش‌های جمهوری اسلامی برای انجام یک « عملیات علیه افراد و سازمان‌ها در داخل خاک آمریکا»، گفت: با توجه به تلاش ایران برای انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی، مقابله با این تهدیدها اهمیت بیشتری پیدا کرده است. و نیز گروه تروریستی حزب‌الله لبنان و یا القاعده توانایی بالایی برای انجام حمله در داخل آمریکا دارند  و حسن نصرالله «با در نظر گرفتن احتمال انتقام‌گیری آمریکا در صورت حمله این گروه، در حال تعدیل دیدگاه‌های حزب‌الله درباره ایالات متحده به عنوان یکی از دشمنان اصلی این گروه است.».  
 
بیست سال پس از حادثه تروریستی 11 سپتامبر و شکل گیری مثلث شوم همکاری سپاه پاسداران و القاعده و حزب الله، هنوز تهدیدهای سازمان ها و نهادهای تروریستی خارجی [foreign terrorist organizations, FTOs] علیه امنیت ملی آمریکا وجود دارد. تلاش های رژیم مُلایان در تهران برای اقدامات تروریستی به دور از چشمان مرکز ضدتروریسم ملی [NCTC] - حداقل در 15 سال اخیر - سی آی ای [CIA]، اف بی آی [FBI]، امنیت داخلی [DHS] نبوده و نیست. همواره جنگ علیه تروریسم و حذف تروریست های مشهور خاورمیانه [ افرادی مانند عماد مغنیه،  ابومصعب زرقاوی، قاسم سلیمانی، بن لادن و .. ]، از مهم ترین ماموریت های جامعه اطلاعاتی امنیتی آمریکا بوده و هست و شاید کمی خاورمیانه را آرام تر کرد. 
 
مهم ترین کشور حامی تروریسم در جهان، یعنی رژیم ملایان در تهران، همواره در صدد گسترش و توسعه تهدیدهای تروریستی [terrorist threats] و نزاع و تخریب بوده و هست. همیشه ایران در مرزهای شرقی و غربی خود در جهت حمایت از گروه های تروریستی بومی و قومی فعالیت داشته است. همچنین در تمام خاورمیانه با بیش از 22 گروه تروریستی [terrorist groups] رابطه ارگانیک را حفظ کرده و توسعه داده است. 
 
مساله ایران و حزب الله [Hizballah] ، ایران و القاعده [alQa‘ida]، و دیگر شرکای تروریستی [terrorist partners] چیز دور از ذهنی برای نهادهای جامعه اطلاعاتی امنیتی آمریکا [Director of National Intelligence] نیست. و کاملا مبرهن است که دولت جدید ابراهیم رئیسی و یا انتصاب های جدید افراد رادیکال و تندرو و دارای سابقه تروریستی در مشاغل مختلف، نشان از خلق موج جدید تروریسم  توسط جمهوری اسلامی در منطقه دارد. 
 
گرچه در 5 سال اخیر چندین نفر از ایرانیان در داخل خاک آمریکا یا ایرانی آمریکایی دستگیر شده اند که یا در جهت ساخت شبکه عملیاتی و شبکه سازی رسانه ای بودند و یا در راستای منافع و مصالح رژیم مُلایان در تهران فعالیت می کردند. گرچه هنوز برخی از نهادهای امنیتی در پی کشف سلول ها خاموش [Dark/inactive cells] مربوط به مامورانی امنیتی ایرانی در داخل خاک ایالات متحده هستند. فعالیت های ضدجاسوسی نهادهای امنیتی سپاه [ساس] و وزارت اطلاعات [واجا / MOIS] در داخل آمریکا، مانند روسیه و چین - شرکای بین المللی جمهوری اسلامی - نیست و صرفا برخی از افراد در نهادهای رسانه ای و یا اندیشه ای در جهت ترویج و تبلیغ افکار حکومتی، یا قلم می زنند و یا در پشت صفحه تلویزیون ظاهر می شوند (که البته، درصد پایینی از آن توسط شبکه های اجتماعی ایرانیان شناخته شده است که بسیار ناچیز است) یا در مراکز به ظاهر مذهبی و خیریه مشغول تبلیغ مذهبی اند و یا در میان چهره های مخالف حکومت در حال اجرای سیاست های تهران هستند.
 
پیام سخنان خانم ابیزید در سنای آمریکا این است که اگر ایران در داخل خاک آمریکا به دنبال ماجراجویی است، آن را با کمک همین سلول های خاموش و شرکای تروریستی انجام خواهد داد که انجام آن  با توجه به انسجام و توانایی آمریکا ، غیر ممکن به نظر می رسد و اینکه ایران تهدید به ترور برخی چهره های نظامی و سیاسی از دولت آمریکا کرده هم بیشتر مصرف داخلی دارد و در عمل، محقق نخواهد شد. 
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
MANSHOORY MIKE
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021