تصویر فرهادی و فیلم قهرمان
به روز شده در      شنبه 27 آذر 1400     -   Saturday December 18 2021

اصغر فرهادی درباره نویسندگی و کارگردانی فیلم ایرانی «یک قهرمان» که برای اسکار کاندید شده است، در بک گفتگوی اختصاصی ویدیویی اظهار داشت «اگر فیلم درست ساخته شود، احساسات ارائه شده در فیلم در سراسر جهان قابل درک می شوند »
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
فیلم سینمایی «یک قهرمان» که به عنوان بهترین فیلم بین‌المللی اسکار 94 کاندید شده است،  داستان رحیم (امیر جدیدی) داستان مردی را روایت می‌کند که به خاطر بدهی‌ای که قادر به بازپرداخت آن نبوده به زندان افتاده است. در طول یک مرخصی دو روزه از زندان، او تلاش  می کند طلبکار خود را متقاعد کند که شکایت علیه او را پس بگیرد، اما همه چیز آنطور که برنامه ریزی کرده بود پیش نمی رود. اصغر فرهادی نویسندگی و کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته و می‌گوید این افتخار را دارد که برای سومین بار به عنوان نماینده ایران انتخاب شود زیرا سبب می‌شود مخاطبان بیشتری آثار او را ببینند.
فرهادی در این ویدیو توضیح می‌دهد: «زمانی که  شروع به نوشتن داستان می‌کنم، هرگز به این فکر نمی‌کنم که چگونه می‌توانم این داستان را برای کسی که فارسی بلد نیست، تبدیل و قابل درک کنم». «وقتی نوشتن را انجام می‌دهم، فقط به یک مخاطب فکر می‌کنم و آن من هستم. آیا به من علاقه مند است؟ هیجان انگیز است یا نه؟ محلی بودن و در عین حال جهانی بودن روبه روی هم نیستند. آنها در مقابل هم قرار نمی گیرند. احساسات متقابلی بین همه مردم در سراسر جهان وجود دارد. اگر فیلم درست ساخته شود، این احساسات به همه آنها منتقل می شود و می توانند با فیلم ارتباط برقرار کنند.»
در «یک قهرمان»، شخصیت رحیم در کیسه‌ای طلایی که در خیابان پیدا می‌کند، می‌چرخد، که باعث می‌شود مردم از مجرم محکوم به عنوان فردی که باید بت شود، استقبال کنند. فرهادی می‌گوید: «این ایده که یک نفر در مدت زمان بسیار کمی صعود می‌کند و سپس به یکباره سقوط آزاد می کند( از عرش به فرش) ، هسته اصلی داستان بود و برای من بسیار جالب بود. این داستان جدیدی نیست، اما اینکه چگونه این داستان را به شیوه‌ای روایی روایت کنم که همچنان برای مخاطب جذاب و هیجان‌انگیز باشد، برای من یک چالش بود.
فرهادی در حین فیلمبرداری این فیلم، همکاری با فیلمبردار جوانی به نام علی قاضی را انتخاب کرد که تا به حال با او همکاری نکرده بود. فرهادی می گوید: «او مرد بسیار با استعدادی است. «من واقعا از کار با او لذت بردم. در مقایسه با دیگر فیلم های من، این فیلمی است که تنوع اش در تعداد لوکیشن های بیشتر است. وجهی از این فیلم که سعی کردم بر آن تاکید کنم همین جنبه مستند بود. باید اتفاقی در سینما بیفتد که کار کارگردان یا فیلمبردار را نشان ندهد. مخاطب باید احساس کند که این چیزی نیست که فیلم آن گرفته شده ، بلکه چیزی است که همیشه وجود دارد. لوکیشن‌هایی که انتخاب کردیم این فرصت را به ما داد تا حس و نگاه تازه‌ای به فیلممان بدهیم.»
موسسه آمازون، فروش فیلم در جهان را در سایت خود به عهده گرفته است که از ۱۷ ژانویه اکران می شود. ایرانشهر یکی از رسانه هایی است که برای تبلیغ این فیلم بین فارسی زبانان جهان از سوی آمازون انتخاب شده است.  
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021