تجلیل از مونا جراحی از سوی موسسه بین المللی مهندسی و فناوری
به روز شده در      چهارشنبه 15 دی 1400     -   Wednesday January 5 2022

ایرانشهر: پایگاه خبری دانشگاه یو سی ال ا - مونا جراحی، استاد مهندسی برق و کامپیوتر در دانشکده مهندسی UCLA Samueli، جایزه تحقیقات مهندسی A F Harvey 2021 را از موسسه مهندسی و فناوری دریافت کرد. جراحی نماینده نخستین دانشکده از یک دانشگاه دولتی ایالات متحده است که ارزشمندترین جایزه سازمان جهانی را به مبلغ 465829 دلار دریافت می کند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
جراحی که همچنین مدیر آزمایشگاه الکترونیک تراهرتز در UCLA است، در استفاده از پتانسیل های دست نخورده طیف الکترومغناطیسی در محدوده تراهرتز، موج میلی متری و امواج مایکروویو برای طیف گسترده ای از سنجش، تصویربرداری، ارتباطات و محاسبات فوق سریع، کمک های اساسی کرده است.  پژوهشهای او عملکردهای مکمل دستگاه‌های الکترونیکی و فوتونیکی را برای معرفی یک روش ترکیبی برای طراحی سیستم‌هایی با فرکانس‌های عملیاتی فراتر از فناوری‌های ترانزیستوری سنتی بهینه می‌کند.
این جایزه برای ادامه تحقیقات جراحی در توسعه اجزای سازنده اصلی سیستم‌های اپتوالکترونیکی تراهرتز و پژوهش برای نسل بعدی این فناوری استفاده خواهد شد، تا بتوان آنها را در یک پلتفرم ادغام کرد. در حال حاضر، این اجزای سیستم به روش های مختلف ساخت، تنظیمات پیچیده و محفظه حجیم نیاز دارند تا بتوانند به درستی متصل شوند و کار کنند.
سر جولیان یانگ، رئیس این موسسه گفت: «این تحقیق باید رویکرد ما را به سیستم‌های یکپارچه و با کارایی بالا که طیف وسیعی از کاربردهای مهم دارند و برای همه ما مفید خواهد بود، تغییر دهد.»
جراحی تحقیقات خود را در 17 مارچ  2022 ( سه روز پیش از نوروز ۱۴۰۱) در یک سخنرانی به میزبانی موسسه و پس از آن یک جلسه پرسش و پاسخ به مدیریت یانگ ارائه خواهد کرد.
ایرانشهر: تقارن سخنرانی خانم جراحی با نوروز و تجلیل ایشان به نوعی یک « عیدی » بسیار افتخار آمیز برای ملت ایران است. 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021