شکایت خانواده دانش آموز مقیم سن دیه گو از شرکت هواپیمایی اوکراین به دلیل سرنگونی هواپیما در ایران در سال 2020
به روز شده در      شنبه 18 دی 1400     -   Saturday January 8 2022

در شکایت خانواده سارا سعادت ادعا شده است که شرکت هواپیمایی اوکراین باید از ناامن بودن پرواز در میانه تنش‌ها در منطقه آگاه می‌بود.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
خانواده این دانشجوی کالج سن دیه گو که در هواپیمای سرنگون شده دو سال پیش بر فراز ایران کشته شد، روز پنجشنبه علیه این شرکت هواپیمایی اوکراینی شکایت کردند و مدعی شدند که این شرکت باید از ناامن بودن پرواز در میانه تنش‌ها در منطقه آگاه می‌شد. .
سارا سعادت، 23 ساله، دانشجوی سال اول دکترای روانشناسی بالینی در دانشگاه بین المللی آلیانت در اسکریپس رنچ، در بین 176 نفری بود که در پرواز شماره 752 خطوط هوایی اوکراین در 8 ژانویه 2020 کشته شدند.
نمایندگان این شرکت هواپیمایی به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد این دعوی هنوز پاسخ نداده اند. 
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران پس از گذشت سه روز اعتراف کرد که هواپیما را بلافاصله پس از برخاستن پس از شناسایی به اشتباه ! به عنوان "هدف متخاصم" ساقط کرده است.
شکایتی که توسط پدر و برادر سارا سعادت در دادگاه فدرال سن دیه گو  تنظیم شده ، مدعی است که در روزهای منتهی به حمله موشکی، "ایران و سایر کشورها درگیر تجاوزات آشکارا خصمانه نسبت به یکدیگر و دیگران بودند" از جمله در 3 ژانویه. حمله هواپیمای بدون سرنشین که منجر به کشته شدن تروریست  ایرانی قاسم سلیمانی و شلیک موشک های تلافی جویانه به دو پایگاه عراقی که نیروهای آمریکایی در آن جا مستقر بودند، شد.
بر اساس این دادخواست، «تجاوزات خشونت‌آمیز و آشکار بین ایالات متحده و ایران که شامل حملات موشکی و پهپادی می‌شود، به طور گسترده گزارش شده و به خوبی شناخته شده بوده است».
این تنش ها باعث شد که اداره هوانوردی فدرال آمریکا در 8 ژانویه 2020 دستور اضطراری صادر کند و اپراتورهای آمریکایی را از پرواز بر فراز حریم هوایی ایران و عراق منع کند.
اگرچه این دستور در مورد هواپیماهای مسافربری اوکراینی صدق نمی کند، اما در دادخواست ادعا شده است که دستور FAA در اختیار UIA بوده است، که در دعوی ادعا شده است که باید از "خطر آشکار و فعلی برای پرواز و مسافران" اطلاع داشته باشد.
ایرانشهر: موضوع اساسی این جاست که شرکت هواپیمایی اوکراینی و خود هواپیما و سرنشینان آن به همان اندازه مسافران ،  قربانی ماجراجویی مشتی آخوند تبهکار به زعامت خامنه ای جنایتکار و سپاه پاسدارانشان هستند.  آنها تنها هنرشان فقط کشتن شهروندان بیگناه و بی دفاع است و در چهارچوب سیاست این رژیم، همیشه قربانی ، قربانیان، خبرنگاران که راز جنایت را فاش  می کنند مورد هجمه قضایی قرار می گیرند و در نتیجه،  نیت واقعی از این شکایت،  که در دومین سالگرد این فاجعه صورت گرفته و قربانی را هدف قرار داده است، نامعلوم است.       اگر دادگاه فدرال آمریکا این استدلال را بپذیرد بنابراین باید تمام سرنشینان و مسافرانی را که بالای ۱۸ سال سن دارند و سوار هواپیما شده اند را مقصر اعلام کند.! 
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021