اقرار به گناه کاوه افراسیابی،متهم به کارگزاری ( لابیگری) برای رژیم جمهوری اسلامی
به روز شده در      جمعه 2 اردیبهشت 1401     -   Friday April 22 2022

ایرانشهر: سابقه: در دادخواستی که روز سه‌شنبه، ۱۹ ژانویه،۲۰۲۱ وزارت دادگستری آمریکا روی وبسایت رسمی خود منتشر کرد، آمده بود کاوه افراسیابی مقیم ایالت ماساچوست بدون آن که مطابق قوانین آمریکا، فعالیت خود برای یک دولت خارجی را به دادگستری اعلام کند، برای ایران با هدف ترویج مواضع و رویکرد سیاسی رژیم ایران کار کرده است. از سوی دیگر ، کاوه افراسیابی در زمان تفهیم اتهام در دادگاه اعلام بی گناهی کرد و این اتهام را رد کرد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
اینک،  در یک تحول تازه و پس از گذشت ۱۵ ماه از اتهام وارده به او و به گزارش الگماینه در تاریخ ۱۷ اپریل  ۲۰۲۲، کاوه افراسیابی در نامه ای خطاب به دادگاه نوشت «… در صورتی که مذاکراتی که با دادستانی برای اقرار به گناه دارد انجام می شود، با شکست مواجه شود..».
کاوه افراسیابی دارای کارت اقامت دائم امریکا ( گرین کارت) متهم است، دست کم از سال ۲۰۰۷ مبلغ  ۲۶۵ هزار دلار از دفتر دائمی ایران در سازمان ملل متحد پول دریافت کرده و از سوی همین دفتر هم از سال ۲۰۱۱ بیمه درمانی و سلامت او تامین شده است و این درآمدها را به اطلاع دولت آمریکا نرسانده است. شایان ذکر است که افراسیابی چند روز پیش از دستگیری در یک برنامه تلویزیونی ، قاسم سلیمانی تروریستی که مسبب کشته شدن هزاران ایرانی، امریکایی، سوریه ای ، عراقی و یمنی و دیگر کشورهاست و توسط نیروهای امریکایی شکار شد را قهرمان ملی ایران خوانده بود. 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021