یک فنجان چای بی موقع
با یک فنجان چای بی موقع، می‌توانیم نگاهی داشته باشیم به رد پای یک انقلاب با اعترافات امیر حسین فطانت.

میرحسین فطانت در سال 1328 در شیراز متولد شد و تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان کمال نارمک، یکی از کانونهای مهم و موثر در انقلاب اسلامی ایران گذراند. وی دارای فوق لیسانس عمران ملی از دانشگاه پهلوی شیراز و فوق لیسانس مدیریت از سازمان مدیریت صنعتی تهران است. 
در نوجوانی به جرم اقدام برای هواپیماربائی به دو سال زندان محکوم گردید و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به اتهام «خیانت» در یکی از جنجالیترین پروندههای سیاسی زمان شاه موسوم به «توطئه گروگانگیری ولیعهد و ترور اعضای خاندان سلطنتی گلسرخی- دانشیان» از طرف نیروهای چپ غیاباً به اعدام محکوم شد.
او پس از تجربه زندان لاذقیه در سوریه، زندان آغری در ترکیه، زندان شهر ماکو، زندان اوین و شرکت در جنگ در جبهه خونین شهر برای همیشه ایران را ترک گفت و پس از چند سال اقامت در کشور فرانسه و آمریکا سرانجام مقیم کشور کلمبیا در آمریکای جنوبی شد.
از جمله فعالیتهای فرهنگی او نشر مجموعه تحقیقی «سیاهان و جهان موسیقی» در شش کاست در ایران، ترجمه دو اثر گابریل گارسیا مارکز «گزارش یک آدم ربائی» و «خاطرات روسپیان سودازده من» از اسپانیایی به فارسی، ترجمه گلچینی از اشعار مولانا از فارسی به اسپانیایی، تالیف کتاب «داستان تمام داستانها» به زبان فارسی و «یهودا چنین میگوید» به زبان اسپانیایی است و به عنوان «مترجم سال 2007» از طرف اینترانت برگزیده شده است. وی در فیلم مستند تاریخی «ایران شکوه از یاد رفته» به کارگردانی زندهیاد ماکان کاراندیش نیز همکاری داشته است. 

کتاب پیش رو نگاهی است به بخشی از رویدادها و شخصیتهای تاریخ معاصر ایران است که در قالب خاطرات و اعترافات نویسنده به آنها پرداخته میشود.  برای خرید آن لاین این کتاب کلیک کنید.

تبلیغات
HEIDARI SAMAN
INSIDEFRONTCOVER_BEHKAR PEJMAN ATTONEY AT LAW
Shawn_Sedaghati
Mike-Rahbarian
Shiraz
Jahani
Ferdows
ketab gift
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015