کتاب « مقدمه ای بر کشتار دگراندیشان در ایران »
نویسنده : مسعود نقره کار، موضوع: سیاست ، انتشارات: فروغ ( آلمان) ، تعداد صفحات: 346 صفحه ، قیمت : 25دلار

دکتر مسعود نقره کار، (پزشک) متولد ۱۳۳۲ تهران می باشد. وی از سال ۱۳۴۷ کوشش های نوشتاری خود را شروع کرد  و با چاپ مقالات ادبی، اجتماعی و نیز سیاسی در ایران و نیز خارج از ایران به عنوان نویسنده ای پرکار و جدی به کار پرداخته است. 

از جمله کارهای دکتر مسعود نقره کار می توان به: بچه های اعماق (رمان) ، پنجره کوچک سلول من،  از سرزمین تلخ،  بسوزان عشق (مجموعه داستانها و یادداشتهای تبعید)،  مجموعه ۵ جلدی بخشی از تاریخ جنبش روشنفکری ایران، بررسی تاریخی و تحلیلی کانون نویسندگان ایران در تبعید، واپسین نامه ها (نامه های تیرباران شده ها)، روایت دو قتل سیاسی (۱۳۶۹)، زنگی های گود قدرت، هذیان های مقدس (رمان)،  و نیز مقاله های بسیاری در سایت های اینترنتی و نشریات چاپی اشاره کرد. 

دکتر نقره کار پیش از ترک ایران در عرصه علمی – پزشکی همچنین کتاب  و مقاله نوشته است.  او در زمینه مطبوعاتی نیز همکاری هایی داشته است  که از جمله می توان به همکاری ایشان با نشریه آرش به عنوان یکی از بانیان و پایه گذاران آن (تا شماره دهم) و نیز چاپ شهروند در فلوریدا اشاره کرد.

برگرفته  از کتاب:

..... یکی از قربانیان بهائیت در حکومت اسلامی، پروفسور منوچهر حکیم بود که در سال 1360 در سن 71 سالگی شیعیان جانش را گرفتند. وی یکی از پزشکان نامدار ایران بود و سالیان دراز استاد بخش اندام شناسی دانشکده پزشکی دانشگاه تهران بود. او گروهی از بیماران بی بضاعت را مجانا معالجه می کرد و حتی به برخی نیز داروی مجانی می داد. وی از موسسین بیمارستان میثاقیه و خانه سالمندان بود، در دوران حاکمیت قشریون بطور ناگهانی بازداشت و به دلیل بهائی بودن ظرف مدتی کوتاه اعدام شد. حکومت اسلامی نه فقط به دکتر حکیم 71 ساله و دیگر کهنسالان بهائی رحم نکرد، حتی جان نوجوانان بهایی را نیز گرفت. برای نمونه، مونا محمود نژاد، دانش آموز 17 ساله را در سال 1362 به جرم بهائی بودن در میدان چوگان شیراز اعدام کردند. روزنامه جهان اسلام ارگان جناح تندرو، سه روز قبل از بازداشت بهمن سمندری یکی از رهبران بهائیان، نوشت: بهائیان در شمال ایران یک دانشگاه برای آموزش اصول بهائیگری تأسیس کرده اند. سپس کاظم سمندری در روز جمعه 21 فروردین 1360 در ژنو اعلام کرد که بهمن سمندری برادر وی را به دستور مقامات جمهوری اسلامی مخفیانه در زندان اوین اعدام کرده اند. اعدام و قتل بهائیان اگرچه از سال 1376 خورشیدی کاهش یافته است، اما توهین، تهدید، آزار و اذیت و دستگیری و زندانی کردن آنان به قوت خود باقیست.... ( ص229)

برای خرید کتاب اینجا کلیک کنید

تبلیغات
دکتر کامران یدیدی
ّّFazeli
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021