تایید خبر پناهندگی یک کشتی گیر ایرانی در ایتالیا
به روز شده در      دوشنبه 26 مهر 1395     -   Monday October 17 2016

محمد مهدی بی‌نیاز، کشتی‌گیر ایرانی از ماه جولای 2016 در ایتالیا پناهنده شده است، به گفته وکلای مهاجرت آقای بی نیاز قرار است او در المپیک 2020 با پیراهن ایتالیا به میدان مسابقات برود.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
HEIDARI SAMAN

آقای بی نیاز که در رشته کشتی آزاد در ایران فعالیت می کرد و به رقابت های انتخابی تیم ملی ایران  نیز دعوت شد در حال حاضر  در جنوب غرب ایتالیا اقامت کرده و زندگی می‌کند.

بی نیاز پیشتر و در ایران به دلیل اصلت کردی اش مورد بی مهری مسئولان فدراسیون کشتی و وزارت ورزش قرار گرفته بود. با این حال مسئولین فدراسیون کشتی ایران پس از انتشار اخبار اولیه از درخواست پناهندگی او، گفته بودند این کشتی گیر به میل خود از ورزش حرفه کناره گیری کرده و اصولا در اندازه های تیم ملی ایران قرار نداشته است.

محمد مهدی بی‌نیاز به سایت  ایتالیایی«گرین می» گفته: در ایتالیا مردم زیادی به من کمک می‌کنند، اما کسی هست که در این بین شور و شوق من برای مبارزه کردن و کشتی گرفتن را باور دارد. زمانی که وارد ایتالیا شدم، کمی تنها بودم. من را در ابتدا به شهر لامزیا ترمه فرستادند، اما هدفم که همان کشتی گرفتن و گرفتن نتایج تأثیرگذار بود را فراموش نکردم.

این کشتی‌گیر ایرانی که از چند ماه پیش در باشگاهی در شهر محل سکونتش تمریناتش را آغاز کرده، صحبت‌های خود را اینگونه ادامه داد: از زمانی که کودکی بیش نبودم، شروع به کشتی گرفتن کردم. فرهنگ ایتالیایی‌ها طوری است که روزی چند ساعتی را روی تشک کشتی صرف و سخت کار می‌کنند.

مربی بی‌نیاز در مورد او گفت: اولین باری که محمد پا به باشگاه گذاشت، متوجه شدم که یک ورزشکار واقعی روبه‌رویم ایستاده است. بنابراین به او اجازه دادم که با ما تمرین کند.

آقای بی نیاز گفته: خوش‌شانس هستم که یک شانس دیگر به من روی آورده است. زندگی من در ایران مربوط به گذشته می‌شود و حالا می‌خواهم که تنها به آینده فکر کنم.

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright ©