پسر باب مارلی از همسر ایرانی‌تبارش می‌گوید
به روز شده در      جمعه 3 دی 1395     -   Friday December 23 2016

«زیگی مارلی» ستاره موسیقی رگی (Reggae) جاماییکا و پسر «باب مارلی» فقید، هفته پیش در مصاحبه‌ای اختصاصی با مجله People، همسر اسراییلی ایرانی‌تبارش «اورلی» را ستود و از اینکه همسرش باعث تغییر زیادی در زندگی‌‌اش شده و او با فرهنگ ایرانی و اسراییلی آشنا شده است، ابراز رضایت کرد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

 پسر هنرمند مشهور باب مارلی تلفیق آیین خودش، راستافاری (جنبشی دینی در دهه 1930 در جاماییکا) با آیین یهودیت و ریشه‌های پارسی همسرش را «راستافارسی» می‌نامد و خانواده خود را که شامل همسرش «اورلی آگای» 33 ساله و چهار فرزندشان با نام‌های جودا (11 ساله)، گیدئون (9 ساله)، آبراهام (5 ساله) و ایسایا (7 ماهه) است، خانواده‌ای راستافارسی می‌داند.

زیگی مارلی 48 ساله به خوبی توانسته تا میراث ایرانی اسراییلی و پس‌زمینه راستافاری جاماییکایی را در خانواده‌اش در هم آمیزد و در اینباره می‌گوید: «همسرم از خاورمیانه است. او در اسراییل متولد شده و پدر و مادرش ایرانی هستند. هنگامیکه ازدواج کردیم، تفاوت‌های فرهنگی موجود بین ما در هم آمیخت.»

زیگی مارلی خواننده و آهنگساز برنده جایزه گرمی (Grammy) گفت که حتی آشپزخانه منزل‌شان و عادات غذاخوردن خانواده‌اش به خوبی آمیزش فرهنگ و رسوم او و همسرش را نشان می‌دهد: «من به همسرم غذاهای جاماییکایی مانند ماهی، پوریج (نوعی غذای محلی شبیه فرنی که از شیر و تخم‌مرغ تهیه می‌شود) و ادویه‌های غذاهای دریایی کاراییب را معرفی کردم و او  مرا با خوراک‌های ایرانی مثل فلافل و غذاهای پلویی آشنا کرد. این شناخت با انواع غذاهای مختلف باعث شد تا من درباره پذیرش و درک فرهنگ‌های دیگر با ذهن بازتر عمل کنم.»

زیگی مارلی و خانواده راستافارسی‌اش هم اکنون در کلانشهر لس‌انجلس زندگی می‌کنند.

بیشتر بخوانید.....
--%>

تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015