کتاب « معمای نفت و تغییر رژیم در ایران »
نویسنده : مایک رهبریان، موضوع: سیاست - تاریخ ایران ( پهلوی-جمهوری اسلامی)، انتشارات: شرکت کتاب، تعداد صفحات: 1000 صفحه ، قیمت : 39 دلار

مایک رهبریان، کارمند سابق سازمان اطلاعات و امنیت کشور «ساواک» با 22 سال سابقه در این سازمان، متخصص در امور اطلاعاتی و آگاهی به اوضاع کلی خاورمیانه، خلیج فارس، میدان های نفتی و قراردادهای مربوط به ایران، کتاب « معمای نفت و تغییر رژیم در ایران» که نتیجه سال ها تلاش مداوم و بررسی اطلاعاتی وی می باشد را به پیشگاه ملل آزاد و حقیقت بین جهان به ویژه ملت ستمدیده ایران تقدیم کرد ه است.   

برگرفته از کتاب:

... دو روز بعد از تغییر دادن رژیم در ایران، شب 24 بهمن 1357 خورشیدی، ارتشبد نعمت الله نصیری رئیس ساواک، سرلشکرمنوچهرخسروداد فرمانده هوانیروز، سرلشکر رضا ناجی فرمانده نظامی اصفهان و سپهبد مهدی رحیمی فرماندار نظامی تهران و رئیس شهربانی کل کشور در پشت بام مدرسه رفاه به دست محمد صادق گیوی معروف به خلخالی که در طوالش خلخال و اردبیل به داشتن انحراف اخلاقی و شرارت معروف بود، اعدام شدند.

تصاویر اعدام شدگان را در حالی که جنازه های آنان پس از اعدام در سردخانه به ترتیب چیده بودند فقط یک بار در روزنامه جمهوری اسلامی منتشر نمودند... چهارنفر مذکور که از امرای ارتش شاهنشاهی ایران بودند، در زمان اقامت ژنرال هایزر در تهران دستگیر و زندانی شده بودند. آن ها از طریق هایزر و عوامل وی، سرجنبانان اصلی رژیم شاهنشاهی ایران تشخیص داده شده بودند که نتیجتا کلیه طرح های کارتردر ایران به هم بخورد. به همین مناسبت دراولین گروه اعدامی ها پس از تغییر رژیم شاهنشاهی ایران آن ها را سریعا نصف شب 24 بهمن ماه 1357 اعدام کردند. «به چگونگی اطاعت آخوند از عوامل طرح کارتر پی ببرید!»

قبل از اعدام انواع شکنجه ها را به آنان داده بودند، حتی ابراهیم یزدی پس از دستگیری سپهبد مهدی رحیمی از وی سوال می کند، آیا هنوز هم به رژیم شاهنشاهی وفادار هستید؟ سپهبد رحیمی پاسخ می دهد، من قسم خورده ام و به آن اعتقاد راسخ دارم. در همان لحظه در حالی که قسم خود را تکرار می کرد و با دست راست احترامات نظامی را به جا می آورد، بلافاصله دستور می دهند در همان جلسه دست راست او را از شانه قطع کنند. همان گونه که در تصویر معلوم است، سپهبد مهدی رحیمی هنگام اعدام دست راست نداشت. ( ص 872)

برای خرید کتاب اینجا کلیک کنید

 

تبلیغات
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021