نمایشگاه نقاشی‌های محمد نوری زاد در آمریکا
به روز شده در      چهارشنبه 14 آبان 1393     -   Wednesday November 5 2014

مجموعه‌ای از نقاشی‌های محمد نوری‌زاد منتقد سرشناس جمهوری اسلامی در ایالات متحده آمریکا به نمایش درآمده است. پیش‌بینی می‌شود مجموعه نمایشگاه‌های این نقاشی‌ها از پر بیننده‌ترین رویدادهای هنر نقاشی در جامعه ایرانیان آمریکا باشد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
MICHAEL M. PARTO

به گفته اباذر نوری‌زاد، فرزند محمد نوری‌زاد، نمایشگاه جدید نقاشی‌های محمد نوری‌زاد از شنبه نهم نوامبر 2014 در گالری آهو واقع در شهر پاسدینا در شرق لس‌‌آنجلس دایر خواهد بود.

نقاشی‌های محمد نوری‌زاد که به مجموعه «عاشقانه های نوری‌زاد» شهرت یافته‌است، با استفاده از واژه عشق و در قالب‌های گوناگون هنری به تصویر در‌آمده‌است. اباذر نوری‌زاد در این خصوص می‌گوید: از آنجا که پدر یک نقاش حرفه‌ای نیست کوشیده‌است تا ذهنیات اعتراضی‌-‌هنری خود را در قالب این نقاشی‌ها و با شناخت خود از این هنر به تصویر بکشد.

نوری زاد که بر اساس سابقه فعالیت‌های خود به عنوان روزنامه‌نگار و مستند ساز شناخته می‌شود، پس از انتخابات جنجال برانگیر سال 1388 و نگارش نامه اعتراضی در دفاع از مردم خطاب به رهبر جمهوری اسلامی به زندان افتاد و پس از آن تا امروز به صورت غیر رسمی ممنوع الکار بوده‌است.

منتقدان هنری، جایگاه هنرمند خالق آثار و وضعیت ویژه‌ای که او در اکنون ایران دارد را بخشی از اعتبار و اهمیت این نقاشی‌ها می‌دانند که به صورت تخصصی روی موضوع عشق که در ایران از وجوه ممنوع زندگی اجتماعی قلمداد می‌شود، متمرکز شده است.

شایان یادآوری است، نخستین نمایشگاه نقاشی عاشقانه‌های محمد نوری‌زاد در ماه گذشته در گالری سیحون در لس‌‌آنجلس برگزار شده‌است.

بنا به اطلاعات تایید نشده، این مجموعه نقاشی‌ها پس از برگزاری نمایشگاهی که در این ماه از آثار محمد نوری زاد در گالری آهو در شهر تاریخی پاسدینا برگزار می‌شود، ایالت کایفرنیا را به مقصد شرق امریکا برای برپایی نمایشگاه‌هایی در شهر واشنگتن و دیگر شهرهای مهم در شرق ایالات متحده ترک خواهد کرد. 

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
MICHAEL M. PARTO
MANSHOORY MIKE
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021