مهریه 500هزار دلاری یک ایرانی سرخط خبرهای روز کانادا
به روز شده در      جمعه 19 دی 1393     -   Friday January 9 2015

روزنامه تورنتو استار گزارشی منتشر کرده که به جزيیات دعوای حقوقی بین شکیبا بنی‌فاطمی (۲۳ ساله) و احمدرضا عبدالله‌پور (۲۶ساله) می‌پردازد. موضوع این دعوا که پرونده آن همچنان در دادگاه باز است، باز ستاندن مهریه 500 هزار دلاری عروس پس از وقوع جدایی اعلام شده است.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
MANSHOORY MIKE

خانم بنی‌فاطمی نزدیک به 4 سال پیش به عنوان دانشجو به کانادا آمده بود و آقای عبدالله‌پور هم فرزند خانواده‌ای ثروتمند در اتاوا است که تجارت طلا و جواهر دارند. آنها در دانشگاه کارلتون با هم آشنا می‌شوند و یک سال بعد تصمیم به ازدواج می‌گیرند. مراسم بزرگی برای ازدواج آنها در سال ۲۰۱۲ برگزار می‌شود.

خانواده داماد به رسم ایرانی مهریه‌ای به عروس می‌دهند: مالکیت نصف یک خانه یک میلیون دلاری در اتاوا. حالا که این زوج از هم جدا شده‌اند، دعوای بزرگی بر سر این مهریه راه افتاده است.

خانواده داماد می‌گویند بنی‌فاطمی تصمیم گرفته ازدواجش را به پایان برساند و بنابراین باید هدیه‌ای را هم که بابت عروسی گرفته، به والدین داماد برگرداند. آنها حتی از دادگاه خواسته‌اند بنی‌فاطمی و خانواده‌اش را ملزم به بازپرداخت هزینه عروسی (بالغ بر ۵۰ هزار دلار) کند.

بنابر اسنادی که به دادگاه ارائه شده، خانواده عبدالله‌پور مدعی شده‌اند که بنی‌فاطمی با دوز و کلک آنها را واداشته که نصف مالکیت خانه را به عنوان هدیه به او بدهند و همچنین از پسر آنها خواسته که اسپانسر اقامت دائمش در کانادا شود، در حالی که برادر خود عروس هم در اتاوا اقامت داشته و می‌توانسته اسپانسر او شود.

خانواده عبدالله‌پور همچنین مدعی شده‌اند که پدر عروس (در ایران) گفته بوده که اگر دخترش از آن ازدواج خارج شد یا رفتار نامناسبی کرد، هدیه‌های ازدواج برگردانده خواهد شد.

دادگاه حالا گفته که شواهد کافی برای اثبات حرف‌های خانواده داماد وجود ندارد. قاضی گفته که عروس باید در مقابل دریافت هدیه‌ها با داماد ازدواج می‌کرده و همین کار را کرده است. آنها وارد ازدواجی معتبر شدند که بعدا دچار مشکل شد، اما به هر حال آنها به مدت تقریبا یک سال و نیم به عنوان زن و شوهر زندگی مشترک داشتند.

شکیبا بنی‌فاطمی که مقیم کاناداست اما در حال حاضر در ایران بسر می‌برد در ایمیلی در پاسخ به تورنتو استار نوشته که از تصمیم قاضی خوشحال است و تلاش خواهد کرد زندگی خصوصی‌اش را در حد امکان از رسانه‌ها دور نگه دارد.

کوین کاوانا وکیل او هم گفته که بنی‌فاطمی نمی‌خواسته از ازدواجش خارج شود و شوهرش را دوست داشته اما دیگر نمی‌توانسته با والدین شوهرش زندگی کند. طبق اظهارات بنی‌فاطمی در اسناد دادگاه، احمدرضا همیشه در دعواها طرف مادرش را می‌گرفته و نه طرف زنش را.

بنی‌فاطمی در دسامبر ۲۰۱۳ خانه محل زندگی‌اش (یکی از سه خانه‌ای که خانواده عبدالله‌پور مالکش بودند) را ترک کرد و احمدرضا عبدالله‌پور در ماه ژانویه گذشته درخواست طلاق داد.

احمدرضا و مادرش سیما عبدالله‌پور در گفتگو با تورنتو استار ادعای بنی‌فاطمی در مورد رابطه ناهنجار عروس و مادرشوهر را رد کرده‌اند. سیما عبدالله‌پور گفته که عروسش را دوست داشته و ارتباط بین آنها خوب بوده است.

ارتباط خانواده عروس و داماد آن‌قدر بوده که نزدیک بوده برادر بزرگ‌تر شکیبا بنی‌فاطمی و خواهر کوچک‌تر احمدرضا عبدالله‌پور هم با هم نامزد کنند اما در نهایت چنین اتفاقی نیفتاد.

به هر حال، خانه‌ای که نصفش به نام شکیبا بنی‌فاطمی است در مرکز این دعوای حقوقی است و فعلا خانواده عبدالله‌پور در این مورد به جایی نرسیده‌اند. قیمت خانه حدود یک میلیون دلار است و معمولا در اجاره است. سهمی که در نهایت به بنی‌فاطمی خواهد رسید حدود سیصد هزار دلار خواهد بود.

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
MICHAEL M. PARTO
MANSHOORY MIKE
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021