مخالفان برپایی راهپیمایی عاشورا در تورنتو اعلام حضور کردند
به روز شده در      جمعه 7 مهر 1396     -   Friday September 29 2017

گروه بزرگی از ایرانیان مقیم تورنتو که به برپایی راهپیمایی نمایشی - مذهبی عزاداری برای امام سوم شیعیان در این شهر توسط کسانی که به گفته آنها وابستگان رژیم اسلامی هستند، اعتراض دارند، اعلام کردند همین یکشنبه دست به تجمع اعتراضی خواهند زد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

در اطلاعیه ای که برپا کنندگان این حرکت اعتراضی، خطاب به «شهروندان تورنتو، ایرانیان آزاده مقیم تورنتو و ساکنین نورث یورک و ویلودیل» صادر کرده‌اند آمده است: 

«رژیم جمهوری اسلامی، که یکی از سرکوبگرترین و مرتجع ترین رژیم‌های منطقه خاورمیانه و جهان است، چندین سالی است که تلاش کرده است با امکانات مالی گسترده، ارسال آقازاده ها، "دانشجویان" وابسته و مامورین امنیتی خود، و نیز گسترش برنامه های به اصطلاح فرهنگی و مذهبی جای پای خود را در میان ایرانیان کانادا و در کل در میان جامعه مهاجرین در تورنتو و در سراسر کانادا باز کند. از جمله هر سال به بهانه عاشورا در مساجد و سالن های سرپوشیده مراسم هایی را در سالهای اخیر برگزار کرده است. از آنجا که این رژیم نه تنها در میان ایرانیان پناهنده بلکه در میان اکثریت مطلق ایرانیان مهاجر نیز مورد انزجار است، قادر نبوده و نیست به نام خود چنین مراسم هایی را برگزار کند. اما کیست که نداند مراسم های سینه زنی عاشورا و تجلیل از خمینی در سالهای اخیر با هدایت تمام و کمال مامورین رژیم برگزار می گردند. سایتهای حکومتی در ایران مبلغین بی پروای این مراسها بوده و هستند.»

معترضان به برگزاری مراسم سینه زنی در خیابان‌های تورنتو می‌گویند اگر این امر در اماکن سرپوشیده و خصوصی انجام شود، به افشای آن بسنده می‌کردند، اما به توجه به حضور گروهی و دعوت عمومی از مردم برای مشارکت در آن ان را قدرت‌نمایی رژیم اسلامی قلمداد کرده و ناقض حقوق اولیه خود می‌دانند.

در فرازی از این اطلاعیه آمده است: «میدان مل لستمن اگر چه یک میدان عمومی و متعلق به شهرداری تورنتو است و هر هفته در آن مراسم برگزار می گردد، اما تا کنون شاهد مراسم های متعلق و وابسته به رژیم های ارتجاعی منطقه در آن نبوده ایم. اما اینک رژیمی ها، مزدوران و وابستگانشان تحت عنوان "دسته سینه زنی" پای خود را به این میدان کشانده ا ند و همزمان حاکمیت ارتجاعی عربستان سعودی نیز مراسم مخصوص خود را همراه با عکس و تمثال رهبران جنایتکار خود در همین میدان برگزار کرده است. نباید اجازه داد  که مراسم های فرهنگی و هنری ای که در این میدان هر ماهه برگزار می گردد تبدیل شوند به جولانگاه ارتجاعی ترین رژیمهای منطقه خاورمیانه و جهان.»

کمیته برگزاری آکسیون اعتراضی به سینه زنی جمهوری اسلامی در تورنتو از شهروندان ایرانی و کانادایی خواسته تا همزمان با برپایی دسته سینه زنی در میدان «مل لستمن» شهر تورنتو تجمع کنند و شعارهایی در نفی خشونت، محکومیت اعدام در ایران و اعتراض به نمایش خیابانی طرفداران رژیم اسلامی سردهند. این تجمه قرار است یکشنبه اول اکتبر ساعت 10 صبح به وقت محلی آغاز گردد.

در واکنشی دیگر گروه اسلامگرای «دسته سینه زنی  تورنتو» که از سال 2015 اعلام موجودیت کرده است گفته با بی توجه به این امور در موعد از قبل تعیین شده دسته سینه زنی خود را راهی خیابان «یانگ» خواهد کرد.

شایان ذکر است تاریخ هماهنگ تاسیس دسته سینه زنی در تورنتو (2015) و تاسیس یک گروه اسلامگرا در لس‌آنجلس به نام هیئت الرضا (2015) برای راه اندازی یک حرکت مشابه تامل برانگیز است.

بیشتر بخوانید.....
--%>
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015