بهمن امینی، ناشر ایرانی مقیم فرانسه در شهر لیون درگذشت
به روز شده در      جمعه 25 آبان 1397     -   Friday November 16 2018

به نقل از یورو نیوز : بهمن امینی، ناشر ایرانی مقیم فرانسه که از مدت‌ها پیش به سرطان مبتلا شده بود، روز جمعه ۲۵ آبان در سن ۶۷ سالگی در بیمارستانی در شهر لیون درگذشت
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
کیو مارکت
باربد گلشیری، هنرمند روز جمعه با اعلام این خبر در توئیتر نوشت: «فارسی در تبعید همواره مدیون او خواهد بود.»
این ناشر و کنشگر فرهنگی ایرانی که از حدود ۲۰ سال پیش در فرانسه اقامت گزیده بود، کتاب‌های بسیاری از نویسندگان بزرگ ایرانی از جمله شاهرخ مسکوب و سیمین دانشور را منتشر کرده بود. او با شرکت فعال در رویدادهای فرهنگی ایرانی در اروپا حضور و نقشی پررنگ در ارائه و حفظ ادبیات فارسی داشت.
امینی که پیشینه زندانی شدن هم در دوران پهلوی را هم داشت، فعالیت‌های سیاسی و حقوق بشری خود را در تبعید نیز ادامه داد. او ضمن آن که سال‌های متمادی برنامه‌های «دیدار با اهل قلم» را در پاریس برگزار کرد، همچنین عضو «کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی» در پاریس هم بود.
بیماری سرطان به بهمن امینی اجازه ادامه فعالیت را نداد. او در آخرین ماه‌های زندگی خود به همراه خانواده‌اش به روستایی به نام دی‌یونه در جنوب شرقی فرانسه نقل مکان کرده بود.
آخرین رویداد فرهنگی که امینی در آن شرکت کرد، نمایشگاه کتاب «تهران بدون سانسور» بود که اردیبهشت ماه گذشته همزمان با نمایشگاه کتاب تهران، در شهرهای مختلف اروپا و آمریکا و کانادا برگزار شد. با این حال او تنها توانست از طریق اینترنت برای مخاطبان خود در نمایشگاه پاریس سخنرانی کند
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
تبلیع شماره 3
تبلیع شماره 4
تبلیع شماره 5
تبلیع شماره 6
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس‌آنجلس
دکتر شهریار راد
دکتر کامران یدیدی
خدمات بیمه صوفی
حمید سلیمانیان
تراولور
وستوود ویزن
کیو مارکت
مجیک تل
جواد دهقان
ژرژ اسحاقیان
HEYDARI-SHAHRIAR
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015