گلشیفته فراهانی در نقش دختران پیشمرگه کرد روی پرده سینماهای جهان
به روز شده در      جمعه 6 بهمن 1396     -   Friday January 26 2018

نخستین تصاویر فیلم «دختران خورشید» با بازی «گلشیفته فراهانی» بازیگر مشهور ایرانی‌فرانسوی منتشر شد، اثری درباره مبارزات زنان مسلح پیشمرگه کرد علیه نیروهای داعش که «ایو هوسون» کارگردان نامی فرانسه آن را جلوی دوربین برده است.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
دکتر کامران یدیدی

گلشیفته فراهانی در این فیلم نقش «بهار» را بازی می کند، دختر جوانی که در بازگشت به روستای محل زندگی خود در کردستان همراه با پسرش و صدها زن دیگر توسط نیروهای داعش ربوده می شوند. او مدتها در شرایطی غیر انسانی زندانی می شود و مورد اذیت و آزار جنسی قرار می گیرد. «بهار» سرانجام فرار می کند و به عنوان فرمانده یک گردان ویژه از زنان مسلح کرد به نام «دختران خورشید» انتخاب می شود. تمامی اعضای گروه زن هستند و نقش مهمی در مبارزه علیه داعش و آزادسازی مناطق اشغالی دارند.

«امانوئل برکات» بازیگر جوان فرانسوی و برنده جایزه کن یکی از هنرمندانی است که در این پروژه سینمایی حضور دارد، او نقش «ماتیلده» خبرنگار جنگی را بازی می کند که شاهد این رویدادهای تلخ و غم انگیز است و رابطه نزدیکی با «بهار» دارد.

ایو هوسون از سینماگران زن صاحب نام سینمای فرانسه است و آثار درخشانی چون « به امید مرگ»، «برای آنها که همیشه پیچیده هستند» و «گنگ بنگ» را در کارنامه حرفه ای خود دارد. دختران خورشید چهارمین فیلم بلند این هنرمند است و فیلمنامه را نیز خود نوشته است.

ایو هوسون در مصاحبه های خود با رسانه ها، آگاهی از رفتار غیر انسانی داعش با ایزدی ها در شمال عراق و ماجراهای غم انگیز زنان و کودکان اسیر کرد را انگیزه اصلی خود از پرداختن به این موضع عنوان کرد. به گفته او شجاعت و جسارت زنان کرد در مبارزه مسلحانه با داعش به راستی او را تحت تأثیر قرار داد و به همین دلیل تصمیم گرفته گوشه هایی از این مبارزات قهرمانانه را به تصویر بکشد.

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright ©