فهرست ۵۰۰ شرکت برتر جهان از سوی نشریه فورچن منتشر شد
به روز شده در      جمعه 24 مرداد 1399     -   Friday August 14 2020

فهرست جدید ۵۰۰ شرکت بزرگ جهان از حیث درآمد از سوی نشریه فورچون منتشر شد که شرکت والمارت امریکا هم چنان در صدر فهرست قرار دارد . براساس این فهرست ، شرکت‌های چینی از لحاظ تعداد برای دومین سال متوالی از آمریکا پیشی گرفته اند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
ketab gift
براساس فهرست منتشر شده، در مجموع ۱۳۳ شرکت چینی شامل شرکت‌های مستقر در این کشور، هنگ کنگ و چین تایپه به ثبت رسیده و در رنکینگ این فهرست به چشم می‌خورند. ایرانشهر باید یادآوری کند که چین تایپه و هنگ کنگ را نیاید در این فهرست به عنوان شرکت های چینی برآورد کرد چرا که اقتصاد این دو‌کشور از یک اقتصاد آزاد برخوردار است در حالی که اقتصاد چین کمونیست یک اقتصاد مبتنی بر اقتصاد از بالا و نبود سندیکاهای کارگری و بسیاری از ارزش های دموکراتیک را  نادیده می گیرد.  
بر اساس گزارش فورچن  در سوی مقابل، تعداد شرکت‌های آمریکایی حاضر در این فهرست ۱۲۱ مورد بوده و این رقم برای ژاپن، فرانسه، آلمان و انگلیس به ترتیب  ۵۳، ۳۱، ۲۷ و ۲۲ شرکت است.
سه شرکت چینی از لحاظ درآمد شرکت‌های سینوپک گروپ، استیت گرید و شرکت ملی نفت چین هستند که پس از والمارت قرار گرفته اند
علاوه بر موارد مذکور، شرکت‌های رویال داچ شِل، آرامکو، فولکس واگن، بی‌پی، آمازون و تویوتا  ده شرکت برتر فهرست را تشکیل می‌دهند.
«کلیف لید» سردبیر نشریه فورچون گفت: زمانی که فهرست ۵۰۰ در سال ۱۹۹۰ برای نخستین بار منتشر شد، هیچ شرکت چینی در آن وجود نداشت..
فهرست ۵۰۰ شرکت فورچون عمدتا از طریق درآمدهای شرکت محاسبه و منتشر می‌شود؛ براساس اعلام این نشریه، ۵۰۰ شرکت بزرگ جهان در مجموع در سال ۲۰۱۹ معادل ۳۳.۳ تریلیون دلار درآمد داشته و ۲.۱ تریلیون دلار سود داشته اند.
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
Shawn_Sedaghati
Mike-Rahbarian
Shiraz
Jahani
Ferdows
ketab gift
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015