برگزاری مراسم نوروز در شهر ورشو لهستان
به روز شده در      شنبه 5 فروردین 1396     -   Saturday March 25 2017

نوروز باستانی در شهر ورشو لهستان با حضور ایرانیان مقیم و دوست داران ایران در موزه آسیا و پسفیک گرامی داشته شد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
وستوود ویزن

 در این مراسم که در موزه آسیا و پسفیک به همت انجمن ایرانیان مقیم لهستان و انجمن فرهنگی ایران - لهستان این شهر برگزار شد، دکتر محمدامین رکنی استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ورشو با قرائت اشعاری از حافظ و مولانا سال نو را به ایرانیان مقیم و لهستانی ها تبریک گفت و افزود: سلیقه ایرانیان برای انتخاب شروع فصل بهار به عنوان سال نو و نوروز نشان دهنده‌ی حکمت، عظمت و ظریف‌اندیشی ایرانیان از روزگار کهن است. وی با بیان این‌که عید نوروز و بهار طبیعت بهترین مناسبت برای تعمیق دوستی‌هاست که باید استفاده فراوان و کافی از آن برده شود، افزود: امیدواریم سال جدید برای ایرانیان لهستان سالی خوب و نیکو باشد.

در ادامه نیز دکتر حامد کاظم زاده به ارائه توضیحاتی درباره‌ی تاریخچه نوروز و سنت‌های آن از جمله ویژگی‌های هفت سین پرداخت.

اجرای گروه موسیقی سنتی «سولت لونا» شامل دونفر لهستانی که به اشعار و موسیقی ایرانی تبحر دارند، ادامه پیدا کرد و اجرای رقصهای محلی ایرانی با حضور گروه «آپسارا افسانه سرا» و آواز خوانی فارسی «ماریا گولیو» فرزند سفیر لهستان در ایران، از دیگر برنامه‌های مراسم نوروز در این کشور بود. این مراسم با استقبال لهستانی ها رو به رو شده بود و در حدود 200 نفر شرکت کننده در آن حضور پیدا کردند. به غیر از هموطنان ایرانی، تنی چند از همزبانان افغانستانی و از اهالی جمهوری آذربایجان نیز حضور داشتند. در پایان برنامه به رسم فرهنگ ایرانی، پذیرایی با غذاهای ایرانی، آجیل و تنقلات محلی کشورمان انجام شد.

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
تبلیع شماره 3
تبلیع شماره 4
تبلیع شماره 5
تبلیع شماره 6
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس‌آنجلس
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در ارواین
دکتر شهریار راد
دکتر کامران یدیدی
خدمات بیمه صوفی
همایون خرسندی
فرزانه حریت
حمید سلیمانیان
تراولور
وستوود ویزن
کیو مارکت
مجیک تل
جواد دهقان
ژرژ اسحاقیان
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015