پیکر حمید ذوالنور در پاریس به خاک سپرده شد
به روز شده در      یکشنبه 19 آذر 1396     -   Sunday December 10 2017

پیکر شادروان مهندس حمید ذوالنور نزدیک ترین همکار دکتر شاپور بختیار که یک هفته پیش در فرانسه دیده از جهان فروبست، با تشییع همرزمانش در پایس به خاک سپرده شد. او از اعضای نهضت مقاومت ملی ایران بود.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
HEIDARI SAMAN

حمید ذوالنور در سال ١٩٣٧ میلادی (١٣١۶خورشیدی) در شیراز به دنیا آمد. بعد از آموزش ابتدایی و متوسطه در زادگاهش، برای تحصیلات عالی به تهران رفت و در دانشکده‌ فنی ثبت نام کرد و بعد از موفقیت در رشتۀ مهندسی، با اخذ بورس تحصیلی برای ادامۀ آموزش به اروپا رفت.

حمید ذوالنور از همان سال‌های کودکی که مقارن با اوج "نهضت ملی" به رهبری دکتر مصدق می‌شد، با سیاست و مبارزۀ سیاسی آشنا گردید. این آشنایی به عضویت وی در حزب ایران انجامید.

مقارن با فعالیت مجدد "جبهۀ‌ٔ ملی" در تابستان ١٣٣٩ و به‌دنبال آن تشکیل "کمیته دانشگاه وابسته به جبههٔ ملّی"، حمید ذوالنور مسئولیت این کمیته را به‌عهده داشت.
در این زمان مسئولیت ارتباط جبههٔ ملّی با کمیتۀ دانشگاه، از طرف هیئت اجرائیهٔ جبههٔ ملی به دکتر شاپور بختیار محول شد.
رابطۀ خلل ناپذیر حمید ذوالنور با شاپور بختیار، از همان سال‌ها آغاز شد و همکاری بسیار نزدیک آنان در دورۀ کوتاه نخست‌وزیری بختیار و سپس در خارج از کشور در چارچوب "نهضت مقاومت ملی ایران" ادامه داشت.

حمید ذوالنور از نزدیک‌ترین یاران شاپور بختیار بود و بعد از قتل رهبر نهضت مقاومت ملی ایران نیز تمامی توان خود را صرف ادامۀ راه او نمود.

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright ©